FL Home
A.net/FL
DyeStatFL.com
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
East Coast Classic
you RUN the place
February 24th 2017 5500 East HWY 100, Palm Coast, Florida, 32164, United States
Report
Block
3 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2016 Feb 26th
Results
Video
News
Photos
2017
112
2016
1
117
3
2015
1
121
1
2014
1
87
3
45
2013
1
1
2012
1
1
2011
2010
1
1
Media for 2016
Videos (
117
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
3
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2016 Results - Hammock Hardware's East Coast Classic
Feb 27th 2016, 2:49pm
Attending groups
DyeStatFL.com
RunnerSpace.com/FL
Invited groups
2016
High School Track Meet @ hosted by Flagler Palm Coast HS.
2016 Results - Hammock Hardware's East Coast Classic
Published by
DyeStatFL.com
Feb 27th 2016, 2:49pm
East Coast Classic - Feb 26, 2016
Flagler Palm Coast
« Filter Results by Team: »
Atlantic Coast
Bartram Trail
Creekside
DeLand
Flagler Palm Coast
Fleming Island
Mainland
Nease
New Smyrna Beach Sr
Oak Hall
Orange City University
Ponte Vedra
Spruce Creek
St Augustine
The Bolles School
The Master's Academy
Viera (Melbourne)
Men:
100 Meters
|
200 Meters
|
400 Meters
|
800 Meters
|
1600 Meters
|
3200 Meters
|
110h
|
300h
|
4x100
|
4x400
|
DMR 1200-400-800-1600m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Women:
100 Meters
|
200 Meters
|
400 Meters
|
800 Meters
|
1600 Meters
|
3200 Meters
|
100h
|
300h
|
4x100
|
4x400
|
DMR 1200-400-800-1600m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Team Scores
Mens 100 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Killins, Adrian
12
Mainland
10.83
+0.3
0
10
2
Nixon, Tre
12
Viera (Melbourne
11.01
+0.3
0
8
3
Byrd, Queshaun
11
Flagler Palm Coa
11.21
+0.3
0
6
4
Cabrera, Alex
12
Viera (Melbourne
11.22
+0.3
0
5
5
Rutledge, Quenell
12
Orange City Univ
11.35
+0.3
0
4
6
Cabrera, Mel
12
Flagler Palm Coa
11.38
+0.3
0
3
7
Edwards, Christopher
11
Creekside
11.56
+0.3
0
2
8
Cooper, Devin
10
The Bolles Schoo
11.66
+0.3
0
1
Mens 100 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Killins, Adrian
12
Mainland
10.78w
+2.5
1
2
Cabrera, Alex
12
Viera (Melbourne
11.05w
+2.4
2
3
Byrd, Queshaun
11
Flagler Palm Coa
11.06w
+2.9
3
4
Nixon, Tre
12
Viera (Melbourne
11.15
+1.7
4
5
Rutledge, Quenell
12
Orange City Univ
11.28
-0.4
11
6
Edwards, Christopher
11
Creekside
11.39
-1.9
10
7
Gaines, Tyrese
-
Flagler Palm Coa
11.40w
+2.4
2
8
Cabrera, Mel
12
Flagler Palm Coa
11.41
-0.1
6
10
Cooper, Devin
10
The Bolles Schoo
11.45w
+2.9
3
9
Lewis, Calvin
11
Atlantic Coast
11.45w
+2.5
1
11
Penn, Ethan
11
Ponte Vedra
11.48
+2.0
7
12
Walker, Bryce
12
Bartram Trail
11.51
-1.9
10
13
Robinson, Jared
12
Oak Hall
11.53
-1.3
9
14
Spence, Amaru
12
Bartram Trail
11.54
+1.7
4
15
Baird, Brenden
12
St Augustine
11.55w
+2.5
1
16
Harvin, Chandler
11
Bartram Trail
11.57
+2.0
7
17
Westbrooke, Isaiah
12
The Bolles Schoo
11.57
+1.7
4
17
Butler, Dondre
12
Spruce Creek
11.57
-2.2
8
19
Morris, Isaiah
10
The Bolles Schoo
11.67
+2.0
7
20
Wood, Daylen
11
New Smyrna Beach
11.69w
+2.4
2
21
Pogue, Kevin
11
Flagler Palm Coa
11.69w
+2.9
3
22
McCaskill, Anfernee
10
Fleming Island
11.70w
+2.9
3
23
Stubbs, Isaiah
10
Flagler Palm Coa
11.72
-0.4
11
24
Coleman, Lawrence
11
Orange City Univ
11.75
+2.0
7
25
Davis, Alex
11
Atlantic Coast
11.77
-1.3
9
25
Clatterbuck, Nathan
11
Orange City Univ
11.77w
+2.5
1
27
Thomas, Darrell
9
Flagler Palm Coa
11.78w
+2.9
3
27
Shafer, Mitchel
12
Viera (Melbourne
11.78
-2.2
8
29
Mitchell, Kris
9
The Bolles Schoo
11.80w
+2.5
1
30
Barthellemy, Benjamin
10
Flagler Palm Coa
11.81
-1.9
10
31
Newman, Lorenzo
12
Fleming Island
11.82
-1.4
5
32
Walker, Isaiah
10
Fleming Island
11.84w
+2.4
2
33
Bradley, Samuel
12
Creekside
11.85w
+2.4
2
34
Brady, Ethan
10
Flagler Palm Coa
11.92w
+2.4
2
35
Karns, Stephen
12
Flagler Palm Coa
11.94
-1.4
5
36
Conner, Aaron
12
Spruce Creek
11.95
-2.2
8
37
Jones, Travis
10
Viera (Melbourne
11.97
-1.4
5
38
Upton, Austin
12
Atlantic Coast
12.07
-2.2
8
39
Young, Terrence
9
Oak Hall
12.08w
+2.9
3
40
Robertson, Travis
12
St Augustine
12.10
-1.3
9
41
Robinson, Jimmie
-
Flagler Palm Coa
12.11
-1.4
5
42
Dean, Kevin
11
Fleming Island
12.13
-0.4
11
43
Cline, Connor
10
Creekside
12.13
+1.7
4
44
Walton, Zach
11
Ponte Vedra
12.14
-0.1
6
45
Hinds, Emmanuel
10
DeLand
12.15
-0.4
11
46
Paul, Nelson
9
Flagler Palm Coa
12.15
-1.3
9
47
De Leon, Isaiah
11
Creekside
12.15
-0.1
6
48
Storey, Matrell
12
St Augustine
12.16
-0.1
6
49
Martinez, Alexander
10
Orange City Univ
12.17
-1.9
10
50
Woodbine, Jordan
10
The Master's Aca
12.19
-0.4
11
51
McFadden, Cederious
12
Spruce Creek
12.25
-2.2
8
52
Apakama, Deon
12
DeLand
12.31
+1.7
4
53
Willams, Julian
10
Flagler Palm Coa
12.33
-1.4
5
54
Clark, Frank
11
Flagler Palm Coa
12.34w
+2.5
1
55
Moore, Matthew
-
Flagler Palm Coa
12.42
-0.4
11
56
McErlane, Stephen
12
Flagler Palm Coa
12.43
+2.0
7
57
Carter, Einaj
8
New Smyrna Beach
12.50
-0.1
6
58
Dean, Ryan
10
Flagler Palm Coa
12.51
-2.2
8
59
White, Austin
10
Spruce Creek
12.55
-1.4
5
60
Chua, Jordan
12
DeLand
12.67
+2.0
7
61
Dezius, Billy
11
Flagler Palm Coa
12.72
-1.3
9
62
Brown, Anfernee
-
Flagler Palm Coa
12.77w
+2.5
1
63
Simpson, Evan
9
The Master's Aca
12.84w
+2.9
3
64
Dion, Samuel
9
Ponte Vedra
12.89
-1.9
10
65
Gambone, Dylan
9
Flagler Palm Coa
12.92w
+2.4
2
66
Jackson, Alantae
-
Flagler Palm Coa
13.01
-0.1
6
67
Wright, Joell
11
Flagler Palm Coa
13.11
-2.2
8
68
Ward, David
-
Flagler Palm Coa
13.36
+2.0
7
69
Perez, Jonathan
-
Flagler Palm Coa
13.41
+2.0
7
70
Guerrier, Cliff
-
Flagler Palm Coa
13.62
-1.3
9
71
LaCasto, Trace
-
The Master's Aca
13.74
-2.2
8
72
Osbourne, Ethan
12
The Master's Aca
13.95
-0.4
11
73
Seetaram, Johnny
9
Flagler Palm Coa
14.48
+1.7
4
74
Su, Carson
-
Oak Hall
14.54
-1.9
10
75
Manning, Curtis
-
New Smyrna Beach
14.56
-1.9
10
--
Goosby, Javion
9
DeLand
FS
-0.1
6
Mens 200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Killins, Adrian
12
Mainland
22.43
+0.5
0
10
2
Dixon, Justice Ari
12
The Bolles Schoo
22.53
+0.5
0
8
3
Byrd, Queshaun
11
Flagler Palm Coa
22.80
+0.5
0
6
4
Thornton, Nick
11
Flagler Palm Coa
23.55
+0.5
0
5
5
Harvin, Chandler
11
Bartram Trail
23.91
+0.5
0
4
6
Bolden, Isaiah
10
Bartram Trail
24.33
+0.5
0
3
Mens 200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Killins, Adrian
12
Mainland
22.29
+0.3
1
2
Smith Jr, Dominic M
12
Creekside
22.42
+0.3
2
3
Dixon, Justice Ari
12
The Bolles Schoo
22.72
+0.6
8
4
Byrd, Queshaun
11
Flagler Palm Coa
22.97
+0.7
3
5
Cabrera, Alex
12
Viera (Melbourne
22.98
+0.3
4
6
Thornton, Nick
11
Flagler Palm Coa
22.99
+0.6
8
7
Bolden, Isaiah
10
Bartram Trail
23.05
+0.4
6
8
Harvin, Chandler
11
Bartram Trail
23.25
+0.4
7
9
Penn, Ethan
11
Ponte Vedra
23.35
+0.3
1
10
Butler, Dondre
12
Spruce Creek
23.38
+0.3
9
11
Cabrera, Mel
12
Flagler Palm Coa
23.48
+0.3
4
12
Parrish, Zach
12
Atlantic Coast
23.54
+0.3
2
13
Gibson, Khiry
12
DeLand
23.58
+0.7
3
14
Braxton, James
10
The Bolles Schoo
23.61
+0.4
6
15
Goosby, Javion
9
DeLand
23.65
+0.3
5
16
Walker, Bryce
12
Bartram Trail
23.68
+0.3
9
17
McMillon, Terry
9
Spruce Creek
23.71
+0.7
3
18
Baird, Brenden
12
St Augustine
23.79
+0.3
2
19
Carrico, Caleb
12
Nease
23.82
+0.3
4
20
Coleman, Lawrence
11
Orange City Univ
23.83
+0.4
6
21
Westbrooke, Isaiah
12
The Bolles Schoo
23.83
+0.3
2
22
Shafer, Mitchel
12
Viera (Melbourne
23.88
+0.4
7
23
Newman, Lorenzo
12
Fleming Island
23.90
+0.3
1
24
Dixon, Caius
9
The Bolles Schoo
23.94
+0.3
4
25
McCaskill, Anfernee
10
Fleming Island
23.97
+0.4
6
26
Barthellemy, Benjamin
10
Flagler Palm Coa
23.99
+0.3
2
27
Walker, Isaiah
10
Fleming Island
24.02
+0.3
1
28
Wood, Daylen
11
New Smyrna Beach
24.06
+0.6
8
29
Robertson, Travis
12
St Augustine
24.07
+0.3
5
30
Beckles, Joshua
12
Fleming Island
24.08
+0.3
5
31
Bradshaw, Kenneth
10
The Master's Aca
24.08
+0.3
5
32
Stubbs, Isaiah
10
Flagler Palm Coa
24.10
+0.4
7
33
Klein, Matthew
12
Creekside
24.23
+0.4
7
34
Howell, Cole
11
Atlantic Coast
24.28
+0.3
1
35
Conner, Aaron
12
Spruce Creek
24.32
+0.3
5
36
Conley, Jeremy
10
Orange City Univ
24.41
+0.7
3
37
Thomas, Darrell
9
Flagler Palm Coa
24.42
+0.3
1
38
Karns, Stephen
12
Flagler Palm Coa
24.45
+0.6
8
39
Bradley, Samuel
12
Creekside
24.56
+0.3
4
40
Hinds, Emmanuel
10
DeLand
24.60
+0.4
6
41
Brady, Ethan
10
Flagler Palm Coa
24.68
+0.4
6
42
Clatterbuck, Nathan
11
Orange City Univ
24.75
+0.4
7
43
Clark, Frank
11
Flagler Palm Coa
24.84
+0.3
2
44
Paul, Nelson
9
Flagler Palm Coa
24.88
+0.7
3
45
Martinez, Alexander
10
Orange City Univ
24.94
+0.4
7
46
Wilson, Ck
10
Flagler Palm Coa
25.36
+0.3
5
47
Champion, Will
10
Viera (Melbourne
25.37
+0.3
9
48
Simmons, Charlie
11
Creekside
25.38
+0.7
3
49
King, Carson
11
Spruce Creek
25.41
+0.3
2
50
Robinson, Jimmie
-
Flagler Palm Coa
25.42
+0.3
4
51
Lytle, Jacob
9
Ponte Vedra
25.47
+0.3
4
52
Willams, Julian
10
Flagler Palm Coa
25.67
+0.3
1
53
Davis, Timothy
8
New Smyrna Beach
26.12
+0.4
7
54
Carter, Einaj
8
New Smyrna Beach
26.53
+0.3
9
55
Reyelts, Josh
12
The Master's Aca
26.61
+0.6
8
56
Townsend, Andrew
11
Atlantic Coast
27.18
+0.6
8
57
Manly, Victor
10
Ponte Vedra
27.37
+0.4
6
58
Osbourne, Ethan
12
The Master's Aca
28.08
+0.4
7
59
Su, Carson
-
Oak Hall
29.79
+0.3
9
Mens 200 Meters Wheelchair Adapted
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ford, Dillon
11
Atlantic Coast
53.10
+0.5
0
Mens 400 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dixon, Justice Ari
12
The Bolles Schoo
50.12
0
10
2
Robinson, Jared
12
Oak Hall
51.29
0
8
3
Fredrickson, Devin
11
Creekside
51.63
0
6
4
Vinciguerra, Anthony
12
Orange City Univ
51.98
0
5
5
Thornton, Nick
11
Flagler Palm Coa
52.01
0
4
6
McMillon, Terry
9
Spruce Creek
52.15
0
3
7
Shaw, Spencer
11
Fleming Island
53.06
0
2
8
Reynolds, Lance
11
Viera (Melbourne
54.14
0
1
Mens 400 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Fredrickson, Devin
11
Creekside
51.51
3
2
Thornton, Nick
11
Flagler Palm Coa
51.60
8
3
McMillon, Terry
9
Spruce Creek
52.06
6
4
Vinciguerra, Anthony
12
Orange City Univ
52.14
4
5
Robinson, Jared
12
Oak Hall
52.17
9
6
Dixon, Justice Ari
12
The Bolles Schoo
52.37
1
7
Shaw, Spencer
11
Fleming Island
52.39
5
8
Reynolds, Lance
11
Viera (Melbourne
52.79
5
9
Barthellemy, Darvin
12
Flagler Palm Coa
52.90
2
10
Kelly, David
12
Viera (Melbourne
53.15
6
11
Morris, Isaiah
10
The Bolles Schoo
53.18
2
12
Dillard, Aspen
12
Flagler Palm Coa
53.19
9
13
Dapaah, Zech
10
Bartram Trail
53.42
1
14
Walthour, Desmond
12
St Augustine
53.62
7
15
Bhatia, Sunny
12
Fleming Island
53.63
6
16
Tribune, Noble
11
Atlantic Coast
53.94
3
17
Russo, Ralph
10
Creekside
54.04
8
18
Noffsinger, Norman
12
Bartram Trail
54.20
3
19
Fernandez, Felipe
10
Fleming Island
54.60
7
20
Edwards, Alex
12
DeLand
54.63
6
21
Walthour, Deion
12
St Augustine
54.65
8
22
Lauer, Cole
12
Ponte Vedra
54.69
7
23
Williams, Denzel
11
New Smyrna Beach
54.81
7
24
Dean, Ryan
10
Flagler Palm Coa
54.81
4
25
McCutcheon, Nathan
11
Bartram Trail
55.15
5
26
Swegheimer, Bruen
10
Orange City Univ
55.25
3
27
Gibson, Khiry
12
DeLand
55.50
8
28
Braxton, James
10
The Bolles Schoo
55.65
9
29
Mays, Brandon
10
Viera (Melbourne
55.87
1
30
Reilly, Jacob
12
Orange City Univ
55.99
4
31
Williams, Timothy
12
Flagler Palm Coa
56.17
2
32
Downs, Liam
11
Nease
56.27
5
33
Paul, Nelson
9
Flagler Palm Coa
56.35
2
34
Hughs, John
10
Ponte Vedra
56.87
4
35
Flores, Enrique
10
DeLand
56.88
8
36
Eisner, Brendon
10
Spruce Creek
56.89
6
37
Thomas, Darrell
9
Flagler Palm Coa
56.92
6
38
Musial, Christopher
11
Flagler Palm Coa
57.00
7
39
Turner, Nicholas
12
Fleming Island
57.26
7
40
Conley, Jeremy
10
Orange City Univ
57.31
1
41
Lief, Wyatt
12
Ponte Vedra
57.34
4
42
Wilson, Ck
10
Flagler Palm Coa
57.67
5
43
Kasbeer, Ryan
9
DeLand
57.69
3
44
Klass, James
11
Viera (Melbourne
58.03
8
45
Qano, Ligoraa
12
Atlantic Coast
58.99
9
46
Dineen, Liam
-
Flagler Palm Coa
59.51
2
47
Aponte, Mateo
12
Ponte Vedra
59.73
1
48
Huff, Alexander
12
Creekside
1:00.01
1
49
Puttick, Josh
11
St Augustine
1:00.20
5
50
Catalano, Matthew
12
Nease
1:00.23
7
51
Tshilombo, Eugene
11
Atlantic Coast
1:00.78
7
52
Davis, Timothy
8
New Smyrna Beach
1:01.47
4
53
Gambone, Dylan
9
Flagler Palm Coa
1:01.71
4
54
Tyler, Jonathan (Kevin
-
Flagler Palm Coa
1:01.90
9
55
Calhoon, Andrew
-
New Smyrna Beach
1:03.92
9
56
Robinson, Jimmie
-
Flagler Palm Coa
1:04.27
3
57
Prince, Hunter
10
The Master's Aca
1:04.70
5
58
Gayoso, Thomas
9
The Master's Aca
1:08.83
8
59
Woodbine, Jordan
10
The Master's Aca
1:10.52
8
60
Lemmon, Corey
9
New Smyrna Beach
1:12.39
9
Mens 800 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Storey, Joseph
11
Creekside
1:57.82
1
10
2
Dill, Cameron
11
Fleming Island
2:01.30
1
8
3
Tse, Joshua
11
Spruce Creek
2:01.48
1
6
4
Alexander, Tristan
10
Viera (Melbourne
2:03.85
1
5
5
Villa, Mateo
12
Creekside
2:04.74
1
4
6
Meyer, Payne
10
New Smyrna Beach
2:06.97
1
3
7
Bias, Jacob
11
Bartram Trail
2:07.33
1
2
8
Brunotte, Michael
12
Viera (Melbourne
2:07.52
2
1
9
Ling, Jonathan
12
Flagler Palm Coa
2:08.14
2
10
Gregory, Steven
11
Atlantic Coast
2:08.39
2
11
Pickett, Marco
11
Creekside
2:08.46
2
12
Maxwell, Robert
12
Bartram Trail
2:08.72
2
13
Wubie, Yosuf
11
Bartram Trail
2:09.25
2
14
Downs, Liam
11
Nease
2:10.13
2
15
Angelo, David
12
Ponte Vedra
2:10.15
2
16
Darwin, Collin
12
Bartram Trail
2:10.47
1
17
Bolt, Alex
11
Creekside
2:10.81
2
18
Montevecchi, Chris
12
Viera (Melbourne
2:11.90
1
19
Barthellemy, Darvin
12
Flagler Palm Coa
2:12.68
2
20
Perez, Nathan
12
Creekside
2:12.82
1
21
Veatch, Nathan
12
St Augustine
2:32.89
2
Mens 800 Meters Consolation Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Burton, Levi
10
Flagler Palm Coa
2:09.14
1
2
Do, Harrison
11
Creekside
2:10.75
2
3
Hashtak, John
12
Fleming Island
2:11.34
3
4
Kerr, Anthony
12
Bartram Trail
2:11.50
1
5
Lodge, Caleb
11
Orange City Univ
2:12.20
1
6
Standard, Jacob
11
Creekside
2:12.30
2
7
Catalano, Matthew
12
Nease
2:12.99
1
8
Kitchens, Avery
11
Oak Hall
2:13.02
1
9
Nowell, Hunter
12
Spruce Creek
2:13.44
1
10
Cleveland, Brandon
11
Mainland
2:14.47
2
11
Sinclair, Liam
11
DeLand
2:14.76
1
12
Williams, Alexander
9
DeLand
2:14.88
2
13
Coles, Jack
11
Creekside
2:15.26
1
14
Boyer, Darryl
10
Flagler Palm Coa
2:15.37
1
15
Battles, Jarrod
12
Spruce Creek
2:15.57
2
16
Woodworth, Brayden
12
New Smyrna Beach
2:15.71
1
17
Kolodziejski, Olek
11
Ponte Vedra
2:15.85
1
18
Gordon, Shawn
9
Flagler Palm Coa
2:16.37
1
19
Berry, Nick
11
New Smyrna Beach
2:16.55
2
20
Rerko, Bryan
11
Spruce Creek
2:17.06
1
21
Gerena, Jose
12
Atlantic Coast
2:17.14
3
22
Barnes, Jaelyn
10
Atlantic Coast
2:17.57
2
23
Molitz, Nick
11
The Master's Aca
2:17.67
1
24
Thompson, Tyler
11
Orange City Univ
2:17.77
2
25
Csikai, Nicholas
10
The Bolles Schoo
2:17.95
1
26
Welty, Clayton
10
Atlantic Coast
2:18.14
3
27
Samuel, Ibram
10
Fleming Island
2:18.69
3
28
Delgado, Pedro
11
New Smyrna Beach
2:18.81
1
29
Giacobbe-Aruaz, Jorge
-
Flagler Palm Coa
2:18.88
1
30
Ciccarello, Christian
10
New Smyrna Beach
2:19.50
1
31
Lee, Sean
10
Ponte Vedra
2:20.38
2
32
Healy, August
9
Flagler Palm Coa
2:20.62
2
33
Graham, Isaiah
10
Orange City Univ
2:21.31
1
34
Herrin, Baker
11
Creekside
2:22.22
3
35
Russell, Robert
10
Fleming Island
2:23.41
3
36
Tshilombo, Eugene
11
Atlantic Coast
2:24.37
3
37
Casasanta, Noah
11
Spruce Creek
2:24.63
2
38
Coakley, Daniel
12
New Smyrna Beach
2:24.99
1
39
Goretti, Nick
10
Flagler Palm Coa
2:25.17
2
40
Hardigree, Chris
9
Flagler Palm Coa
2:26.23
1
41
Camacho, Esdras
9
The Master's Aca
2:28.11
2
42
Lunsford, Ben
9
Spruce Creek
2:29.50
3
43
Gentry, Devon
9
Orange City Univ
2:29.85
2
44
Ruiz, Luis
10
DeLand
2:29.90
3
45
Powers, Cody
9
New Smyrna Beach
2:32.25
2
46
Tirney, Mac
9
Spruce Creek
2:34.79
3
47
Gaines, Jackson
9
Oak Hall
2:35.97
3
48
Henderson-Baker, Myles
-
Flagler Palm Coa
2:37.22
2
49
Mathias, Trey
9
The Master's Aca
2:37.63
2
50
Carnes, Ryan
12
Orange City Univ
2:38.14
2
51
Becker, Zach
9
DeLand
2:38.34
3
52
Knowles, Trevor
-
Orange City Univ
2:38.38
3
53
Johns, Preston
9
DeLand
2:41.68
3
54
Lemmon, Corey
9
New Smyrna Beach
2:42.49
2
55
Dawson, Jacob
10
The Master's Aca
2:42.93
3
56
Keeler, Brendon
10
DeLand
2:50.42
3
Mens 800 Meters Wheelchair Adapted
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ford, Dillon
11
Atlantic Coast
3:48.89
0
Mens 1600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pacifico, Justin
12
Flagler Palm Coa
4:20.16
0
10
2
Deal, Nicholas
11
Creekside
4:29.72
0
8
3
Neeley, Matt
11
Bartram Trail
4:29.81
0
6
4
Bubar, Jordan
12
Bartram Trail
4:34.40
0
5
5
Dean, Josh
11
Viera (Melbourne
4:34.73
0
4
6
O'Gorman, Aidan
9
New Smyrna Beach
4:35.92
0
3
7
Villa, Mateo
12
Creekside
4:36.87
0
2
8
Wynn, Ka'Deem
12
Flagler Palm Coa
4:37.92
0
1
9
Gillespe, Jack
10
Viera (Melbourne
4:38.28
0
10
Miller, Ryan
12
Viera (Melbourne
4:39.81
0
11
Perez, Nathan
12
Creekside
4:40.07
0
12
Cornejo, Gabe
12
DeLand
4:41.99
0
13
McGrew, Shad
9
New Smyrna Beach
4:42.50
0
14
Popik, Sean
10
Bartram Trail
4:44.32
0
15
Ling, Jonathan
12
Flagler Palm Coa
4:44.89
0
16
Shaffer, Sam
12
Viera (Melbourne
4:46.62
0
17
Irish, Connor
12
Bartram Trail
4:49.68
0
18
Rollins, Tyler
11
DeLand
4:52.15
0
19
Quigley, David
11
Viera (Melbourne
4:54.30
0
20
Woodworth, Brayden
12
New Smyrna Beach
5:03.09
0
21
Parry, Bryce
11
Orange City Univ
5:06.38
0
22
Delgado, Pedro
11
New Smyrna Beach
5:13.27
0
Mens 1600 Meters Consolation Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gordon, Shawn
9
Flagler Palm Coa
4:49.42
1
2
Bolt, Alex
11
Creekside
4:49.56
1
3
Standard, Jacob
11
Creekside
4:51.76
1
4
Pearson, Nathan
11
St Augustine
4:52.08
1
5
Pickett, Marco
11
Creekside
4:52.35
1
6
Huggins, Jeremiah
10
Flagler Palm Coa
4:54.93
1
7
Burton, Levi
10
Flagler Palm Coa
4:55.31
1
8
Kathman, Luke
10
Spruce Creek
4:55.38
2
9
Vaske, Drake
10
Viera (Melbourne
4:55.78
1
10
Ciccarello, Christian
10
New Smyrna Beach
4:56.25
1
11
Deberri, August
11
Mainland
4:56.92
1
12
Slicer, Micah
11
Flagler Palm Coa
4:57.33
1
13
Coles, Jack
11
Creekside
4:58.62
1
14
Do, Harrison
11
Creekside
4:59.73
1
15
Coakley, Daniel
12
New Smyrna Beach
5:02.00
1
16
Kroul, Kaleb
12
St Augustine
5:02.76
1
17
Damiani, David
12
Bartram Trail
5:04.44
1
18
Espling, Tucker
-
Viera (Melbourne
5:05.48
2
19
Brant, Colin
12
Bartram Trail
5:05.90
2
20
Alligood, Jay
9
Bartram Trail
5:05.98
1
21
LaCour, James
11
Ponte Vedra
5:07.34
2
22
Boyd, Connor
12
Fleming Island
5:09.45
1
23
Frank, Quenton
9
Bartram Trail
5:10.27
1
24
Redding, Bryce
11
Atlantic Coast
5:10.57
3
25
DeAcutis, Michael
12
St Augustine
5:10.63
2
26
Delgado, Fernando
9
DeLand
5:13.51
3
27
Goretti, Nick
10
Flagler Palm Coa
5:13.67
2
28
Terry, Samuel
10
Fleming Island
5:13.92
3
29
McMahan, Kevin
11
Viera (Melbourne
5:13.95
2
30
Nong, Serratt
9
Spruce Creek
5:14.59
2
31
Herrin, Baker
11
Creekside
5:15.68
1
32
Dougherty, Ethan
9
St Augustine
5:16.90
2
33
Quintal, Ryan
11
Ponte Vedra
5:18.52
2
34
Narbeth, Tim
10
New Smyrna Beach
5:19.16
3
35
Casasanta, Noah
11
Spruce Creek
5:19.44
2
36
Tahir, Juniad
12
Spruce Creek
5:19.66
2
37
Rivero-Killian, George
9
DeLand
5:19.67
2
38
Johnson, Nolen
11
St Augustine
5:20.26
2
39
Abdul Aziz, Zachari
11
DeLand
5:21.75
2
40
Nimitz, Keith
11
Fleming Island
5:22.02
3
41
Chesser, Jace
11
Fleming Island
5:22.68
3
42
Heifner, Ethan
10
St Augustine
5:22.70
2
43
Anderson, Zachary
10
Atlantic Coast
5:22.97
3
44
Graddy, Seth
10
Ponte Vedra
5:24.42
2
45
Gentry, Devon
9
Orange City Univ
5:28.50
2
46
Camacho, Esdras
9
The Master's Aca
5:30.36
2
47
Powers, Cody
9
New Smyrna Beach
5:32.16
2
48
Ferenz, Garrett
10
Flagler Palm Coa
5:32.39
2
49
Veatch, Nathan
12
St Augustine
5:33.79
1
50
McElhone, Conor
9
St Augustine
5:34.13
2
51
Phillips, Paul
11
DeLand
5:34.16
2
52
Pierre, Michael
9
Flagler Palm Coa
5:37.13
3
53
White, Clayton
12
Flagler Palm Coa
5:38.14
2
54
Roberts, Cody
12
Flagler Palm Coa
5:39.97
2
55
Stam, Dean
10
St Augustine
5:41.35
2
56
Mathias, Trey
9
The Master's Aca
5:42.93
2
57
Gaines, Jackson
9
Oak Hall
5:43.26
3
58
Jarvis, Gunner
8
New Smyrna Beach
5:43.79
3
59
Perez, Nicholis
9
Spruce Creek
5:46.78
3
60
Vargo, Zachary
11
Fleming Island
5:51.40
3
61
Funyak, Luke
9
Fleming Island
5:52.57
3
62
Thanasiu, Brendan
11
New Smyrna Beach
5:53.04
3
63
Kwasneski, Taylor
9
Flagler Palm Coa
5:57.36
3
64
Gillis, Ryan
11
Orange City Univ
6:03.28
3
65
Batten, Jacob
11
Orange City Univ
6:06.48
3
66
Mathias, Ethan
10
DeLand
6:09.01
3
67
Weinrich, Alexander
10
Spruce Creek
6:26.92
3
68
Francis, John
11
Fleming Island
6:32.19
3
69
Prince, Hunter
10
The Master's Aca
6:32.91
3
70
Blunt, Graham Issac
10
Orange City Univ
6:46.04
3
71
Dawson, Jacob
10
The Master's Aca
7:36.88
3
Mens 3200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Clark, Matthew
12
Creekside
9:32.44
0
10
2
Duff, Reece
12
Creekside
9:50.43
0
8
3
O'Gorman, Aidan
9
New Smyrna Beach
10:05.06
0
6
4
Dean, Josh
11
Viera (Melbourne
10:06.52
0
5
5
Magee, Robert
11
Bartram Trail
10:09.84
0
4
6
Dossantos, Lucas
12
Atlantic Coast
10:10.07
0
3
7
Gillespe, Jack
10
Viera (Melbourne
10:10.70
0
2
8
Canaday, Ryan
11
Bartram Trail
10:10.77
0
1
9
McGrew, Shad
9
New Smyrna Beach
10:15.57
0
10
Damiani, David
12
Bartram Trail
10:16.41
0
11
Miller, Ryan
12
Viera (Melbourne
10:19.58
0
12
Posey, Jacob
11
Creekside
10:20.08
0
13
Porter, William
11
St Augustine
10:20.46
0
14
Ortiz, Matthew
9
Creekside
10:26.29
0
15
Lindquist, Travis
11
Orange City Univ
10:37.09
0
16
Huggins, Jeremiah
10
Flagler Palm Coa
10:37.72
0
17
Krestan, Alex
11
Viera (Melbourne
10:38.10
0
18
Ore, Hayden
12
Flagler Palm Coa
10:38.14
0
19
Davey, Mark
11
Ponte Vedra
10:45.87
0
20
Smith, Thomas
10
Spruce Creek
10:59.12
0
21
Noye, Jackson
9
Ponte Vedra
11:08.71
0
Mens 3200 Meters Consolation Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Deberri, August
11
Mainland
10:43.35
0
2
Carrier, Cody
11
Spruce Creek
10:44.11
0
3
Woodworth, Brayden
12
New Smyrna Beach
10:50.57
0
4
Delgado, Pedro
11
New Smyrna Beach
10:59.03
0
5
Amstutz, Aidan
10
Fleming Island
10:59.82
0
6
West, Gage
9
Fleming Island
11:03.82
0
7
Miller, Andrew
10
Fleming Island
11:05.57
0
8
Romero, Antonio
9
Ponte Vedra
11:16.37
0
9
Irish, Braden
10
Bartram Trail
11:18.84
0
10
Freeman, Bradley
8
New Smyrna Beach
11:25.15
0
11
Davidson, William
9
Ponte Vedra
11:25.25
0
12
Zager, Adam
12
Bartram Trail
11:31.06
0
13
Lucas, Jimmy
9
Spruce Creek
11:33.33
0
14
White, Clayton
12
Flagler Palm Coa
11:38.39
0
15
McElhone, Conor
9
St Augustine
11:38.52
0
16
Garcia, Chandler
9
Ponte Vedra
11:39.79
0
17
Jarvis, Gunner
8
New Smyrna Beach
11:40.22
0
18
Pierre, Michael
9
Flagler Palm Coa
11:40.90
0
19
Phillips, Paul
11
DeLand
11:47.08
0
20
Camacho, Esdras
9
The Master's Aca
11:47.59
0
21
Ferenz, Garrett
10
Flagler Palm Coa
11:53.17
0
22
Tasker, Christopher
12
Bartram Trail
12:00.46
0
23
Mathias, Trey
9
The Master's Aca
12:01.10
0
24
Roberts, Cody
12
Flagler Palm Coa
12:10.43
0
25
Gibson, Lucas
10
Spruce Creek
12:27.21
0
26
Russell, Brandon
10
Atlantic Coast
12:31.03
0
27
Perez, Nicholis
9
Spruce Creek
12:54.28
0
Mens 110m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lingard, Lorenzo
10
Orange City Univ
14.68
+0.0
0
10
2
Folston, Malik
12
Viera (Melbourne
16.04
+0.0
0
8
3
Davis, Daidren
10
Bartram Trail
16.89
+0.0
0
6
4
Akodu, Terrance
10
Creekside
17.16
+0.0
0
5
5
Graham, Isaiah
10
Orange City Univ
17.56
+0.0
0
4
6
Sparrow, Tyrone
11
Atlantic Coast
17.92
+0.0
0
3
--
Mack, Alex
12
Mainland
DNF
+0.0
0
Mens 110m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Lingard, Lorenzo
10
Orange City Univ
15.17
-0.1
1
2
Lott, David
12
Bartram Trail
15.45w
+2.6
3
3
Mack, Alex
12
Mainland
15.47w
+3.4
4
4
Sparrow, Tyrone
11
Atlantic Coast
16.65
-0.1
1
5
Folston, Malik
12
Viera (Melbourne
16.75w
+3.4
4
6
Graham, Isaiah
10
Orange City Univ
16.83w
+2.6
3
7
Davis, Daidren
10
Bartram Trail
17.05w
+3.4
4
8
Akodu, Terrance
10
Creekside
17.09
-0.1
1
9
Carrico, Caleb
12
Nease
17.11
-2.2
2
10
Larson, Luc
11
Fleming Island
17.81w
+3.4
4
11
Felder, Michael
12
Nease
17.99
-0.1
1
12
Hagans, Corbein
10
Bartram Trail
18.36
-0.1
1
13
Martel, Matt
12
Viera (Melbourne
18.38w
+3.4
4
14
Rouse, William
12
Creekside
18.60
-2.2
2
15
Maldonado, Julian
12
Spruce Creek
18.78w
+3.4
4
16
Thomas, Infinite
10
Orange City Univ
18.79
-0.1
1
17
Lopez, Vincent
9
The Master's Aca
19.31
-0.1
1
18
Sasser, Nick
11
Bartram Trail
19.61
-2.2
2
19
Mayo, Chance
11
Oak Hall
19.62w
+2.6
3
20
Salter, Matthew
12
Atlantic Coast
19.67w
+2.6
3
21
Padgett, Camden
11
Creekside
19.81w
+2.6
3
22
Summers, Zach
10
Ponte Vedra
20.55w
+2.6
3
23
Jungwirth, Masen
10
DeLand
20.75
-2.2
2
24
Evans, Austin
9
DeLand
22.81w
+3.4
4
25
Broomfield, Chris
11
The Master's Aca
24.34w
+3.4
4
Mens 300m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lingard, Lorenzo
10
Orange City Univ
39.67
0
10
2
Bobham, Chase
11
Atlantic Coast
40.74
0
8
3
Cavallaro, Slade
12
Flagler Palm Coa
41.16
0
6
4
Wilson, Jeremy
11
DeLand
42.66
0
5
5
Larson, Luc
11
Fleming Island
42.95
0
4
6
Sasser, Nick
11
Bartram Trail
44.07
0
3
7
Akodu, Terrance
10
Creekside
44.89
0
2
Mens 300m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Lingard, Lorenzo
10
Orange City Univ
40.14
1
2
Bobham, Chase
11
Atlantic Coast
41.39
2
3
Cavallaro, Slade
12
Flagler Palm Coa
41.80
4
4
Lott, David
12
Bartram Trail
41.88
3
5
Larson, Luc
11
Fleming Island
42.59
2
6
Wilson, Jeremy
11
DeLand
42.72
1
7
Sasser, Nick
11
Bartram Trail
42.87
2
8
Akodu, Terrance
10
Creekside
43.56
3
9
Maldonado, Julian
12
Spruce Creek
43.62
1
10
Carrico, Caleb
12
Nease
43.67
3
11
Elkins, Christian
12
Fleming Island
43.70
4
12
Dixon, Caius
9
The Bolles Schoo
43.79
2
13
Molis, Daniel
12
Nease
43.80
3
14
Rouse, William
12
Creekside
44.29
5
15
Pierre-Louis, Kerr
11
Creekside
44.56
1
16
Graham, Isaiah
10
Orange City Univ
44.81
4
17
Powell, Zack
10
Atlantic Coast
44.95
4
18
Kra, David
12
St Augustine
45.05
5
19
Martel, Matt
12
Viera (Melbourne
45.20
2
20
Jiao, Johnny
10
Oak Hall
46.10
5
21
Padgett, Camden
11
Creekside
47.20
3
22
Lopez, Vincent
9
The Master's Aca
47.42
3
23
Thomas, Infinite
10
Orange City Univ
47.51
5
24
Mayo, Chance
11
Oak Hall
48.01
1
25
Felder, Michael
12
Nease
49.05
4
26
Dash, Nicholas
10
Spruce Creek
49.80
3
27
Evans, Austin
9
DeLand
52.35
4
28
Massie, Austin
-
Flagler Palm Coa
52.86
2
29
Broomfield, Chris
11
The Master's Aca
56.57
1
Mens 4x100 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Viera (Melbourne
43.23
0
10
2
Relay Team
Atlantic Coast
43.45
0
8
3
Relay Team
The Bolles Schoo
44.21
0
6
4
Relay Team
Flagler Palm Coa
44.38
0
5
5
Relay Team
Fleming Island
44.67
0
4
6
Relay Team
Mainland
45.04
0
3
--
Relay Team
Bartram Trail
DNF
0
--
Relay Team
Spruce Creek
DNF
0
Mens 4x100 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Cabrera, Folston,
Jones, Merritt
Viera (Melbourne
42.82
1
2
White, Adams,
Mack, Killins
Mainland
43.10
2
3
Bobham, Davis,
French, Lewis
Atlantic Coast
43.27
1
4
Braxton, Cooper,
Mitchell, Westbroo
The Bolles Schoo
44.34
1
5
Bolden, Gatewood,
Harvin, Spence
Bartram Trail
44.35
1
6
Butler, Chernak,
Conner, Green
Spruce Creek
44.46
2
7
Beckles, Dean,
McCaskil, Newman
Fleming Island
44.64
2
8
Byrd, Cabrera,
Pogue, Karns
Flagler Palm Coa
44.72
2
9
Clatterb, Coleman,
Conley, Martinez
Orange City Univ
44.80
1
10
Relay Team
Creekside
46.01
2
11
Carter, Williams,
Davis, Wood
New Smyrna Beach
46.14
2
12
Willams, Barthell,
Stubbs, Brady
Flagler Palm Coa
46.53
1
13
Relay Team
DeLand
46.59
2
14
Bradshaw, Simpson,
Woodbine, Reyelts
The Master's Aca
48.55
1
Mens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Pacifico, Byrd,
Green, Cavallar
Flagler Palm Coa
3:28.96
2
10
2
Shaw, Fernande,
Turner, Dill
Fleming Island
3:32.41
2
8
3
Reed1, Killins,
Mack, Adams
Mainland
3:35.37
2
6
4
Ari Dixo, Morris,
Braxton, Dixon
The Bolles Schoo
3:37.15
1
5
5
Tribune, Sparrow,
Davis, Takeda
Atlantic Coast
3:37.32
1
4
6
Butler, King,
McMillon, Tse
Spruce Creek
3:38.90
1
3
7
Allen, Folston,
Kelly, Mays
Viera (Melbourne
3:39.90
2
2
8
Angelo, Lief,
Penn, Lauer
Ponte Vedra
3:40.35
2
1
9
Goosby, Edwards,
Wilson, Gibson
DeLand
3:43.05
1
10
Conley, Reilly,
Rodrigue, Swegheim
Orange City Univ
3:47.33
1
11
Molitz, Woodbine,
Lopez, Bradshaw
The Master's Aca
3:47.44
1
12
Battles, Eisner,
Maldonad, Rerko
Spruce Creek
3:48.21
1
13
Kitchens, Jiao,
Mayo, Robinson
Oak Hall
3:56.16
1
Mens DMR 1200-400-800-1600m Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Storey, M Smith ,
Deal, Clark
Creekside
10:19.33
0
10
2
Pacifico, Thornton,
Cavallar, Wynn
Flagler Palm Coa
10:46.52
0
8
3
Alexande, Montevec,
Miller, Dean
Viera (Melbourne
11:16.18
0
6
4
Rollins, Gibson,
Sinclair, Cornejo
DeLand
11:24.59
0
5
5
Graham, Lindquis,
Parry, Vincigue
Orange City Univ
11:43.53
0
4
6
Boyd, Hashtak,
Nimitz, Samuel
Fleming Island
12:04.47
0
3
7
Fuentes, Rivero-K,
Adbul-Az, Williams
DeLand
12:19.78
0
2
8
Barnes, Tahir,
Nong, Dash
Spruce Creek
12:25.89
0
1
9
Qano, Valentin,
Takeda, Gasana
Atlantic Coast
12:43.26
0
10
Molitz, Prince,
Gayoso, Woodbine
The Master's Aca
14:22.51
0
Mens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Caglione, Jp
12
Viera (Melbourne
52-08.00
(508.00m)
0
10
2
Broyles, John
12
Fleming Island
47-10.25
(508.00m)
0
8
3
Bouwmans, Alex
12
The Master's Aca
47-09.25
(508.00m)
0
6
4
Mccrary, Kevin
12
Mainland
46-01.00
(508.00m)
0
5
5
Bouie, Zennan
12
Viera (Melbourne
45-09.75
(508.00m)
0
4
6
Ray, Connor
12
Creekside
45-01.25
(508.00m)
0
3
7
Osborne, Bradley
12
Spruce Creek
44-01.50
(508.00m)
0
2
8
Peppin, Michael
11
Flagler Palm Coa
43-07.50
(508.00m)
0
1
9
Polite, Jachai
12
Mainland
42-04.50
(508.00m)
0
10
Collier, Dante
12
Spruce Creek
41-09.75
(508.00m)
0
11
Cecil, Brad
10
Bartram Trail
40-11.50
(508.00m)
0
12
Dixon, Justice Ari
12
The Bolles Schoo
40-06.00
(508.00m)
0
13
Kuzvetsov, Ivan
11
Oak Hall
40-02.00
(508.00m)
0
14
Page, Kaiden
12
Fleming Island
39-10.00
(508.00m)
0
15
Foreman, Marco
11
Viera (Melbourne
39-06.75
(508.00m)
0
16
DePersio, Christian
12
Ponte Vedra
39-06.00
(508.00m)
0
17
Sheptock, Tristan
10
Bartram Trail
39-03.00
(508.00m)
0
18
Mordas, Blake
12
Viera (Melbourne
37-07.25
(508.00m)
0
19
Mathis, Michael
11
Creekside
37-05.00
(508.00m)
0
20
Lockridge, Tylin
10
Flagler Palm Coa
37-01.00
(508.00m)
0
21
Slizyk, Quinn
12
New Smyrna Beach
36-04.75
(508.00m)
0
22
Reynolds, Jackson
11
Flagler Palm Coa
35-09.50
(508.00m)
0
23
Harden, Alec
12
St Augustine
35-09.00
(508.00m)
0
24
Riera, Todd
12
New Smyrna Beach
35-05.25
(508.00m)
0
25
Johnson, Matthew
10
The Bolles Schoo
35-02.50
(508.00m)
0
26
Lee, Jeff
12
Spruce Creek
35-01.75
(508.00m)
0
27
French, Trayvone
12
Atlantic Coast
34-09.50
(508.00m)
0
28
Meadows, Vann
10
Spruce Creek
34-07.00
(508.00m)
0
28
Idlebird, Darius
11
Atlantic Coast
34-07.00
(508.00m)
0
30
Austin, Ty-Lee
10
Flagler Palm Coa
34-04.50
(508.00m)
0
31
Ray, Cole
9
Creekside
33-10.25
(508.00m)
0
32
Richter, John
12
Ponte Vedra
33-00.00
(508.00m)
0
33
Porter, Ej
11
The Bolles Schoo
32-04.50
(508.00m)
0
34
McMichael, Reese
11
Ponte Vedra
32-02.00
(508.00m)
0
35
Doyle, Nick
9
The Master's Aca
31-11.50
(508.00m)
0
36
Miley, Kyle
11
Creekside
31-11.25
(508.00m)
0
37
Batten, Joshua
9
Orange City Univ
31-09.00
(508.00m)
0
38
Mabry, Daulton
12
New Smyrna Beach
31-08.75
(508.00m)
0
39
Whelan, Kyle
10
The Master's Aca
31-08.00
(508.00m)
0
40
Whittle, Dillon
11
Oak Hall
30-11.50
(508.00m)
0
41
Mganga, Tino
11
Orange City Univ
30-09.50
(508.00m)
0
42
Azzara, Nicky
9
The Master's Aca
30-02.50
(508.00m)
0
43
Ingram, Josh
12
Orange City Univ
30-02.00
(508.00m)
0
44
Ranson, Tyler
11
Creekside
29-04.50
(508.00m)
0
45
O'Connor, Chris
9
St Augustine
29-02.00
(508.00m)
0
46
Garris, Tyler
12
Orange City Univ
26-10.50
(508.00m)
0
Mens Discus Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Edwards, Lawrence
12
Spruce Creek
166-05.50
(508.00m)
0
10
2
Caglione, Jp
12
Viera (Melbourne
159-00.50
(508.00m)
0
8
3
Peppin, Michael
11
Flagler Palm Coa
131-05
(508.00m)
0
6
4
Ray, Connor
12
Creekside
130-05
(508.00m)
0
5
5
Jacobsen, James
12
Spruce Creek
127-02.50
(508.00m)
0
4
6
Collier, Dante
12
Spruce Creek
122-11
(508.00m)
0
3
7
Hammond, Scot
12
Flagler Palm Coa
122-10
(508.00m)
0
2
8
McCloud, Jaylen
11
The Bolles Schoo
122-09
(508.00m)
0
1
9
Riera, Todd
12
New Smyrna Beach
121-06
(508.00m)
0
10
Harden, Alec
12
St Augustine
120-01
(508.00m)
0
11
Mccrary, Kevin
12
Mainland
119-06
(508.00m)
0
12
Slizyk, Quinn
12
New Smyrna Beach
116-06
(508.00m)
0
13
Idlebird, Darius
11
Atlantic Coast
115-01
(508.00m)
0
14
Lief, Wyatt
12
Ponte Vedra
112-05.50
(508.00m)
0
15
Mabry, Daulton
12
New Smyrna Beach
110-04
(508.00m)
0
16
Henshaw, Verneal
9
Flagler Palm Coa
108-03
(508.00m)
0
17
Aljundi, Mustafa
12
Spruce Creek
104-10
(508.00m)
0
18
James, Jerel
11
St Augustine
104-00
(508.00m)
0
19
Richter, John
12
Ponte Vedra
103-00.50
(508.00m)
0
20
Lageman, Dylan
9
The Bolles Schoo
99-05
(508.00m)
0
21
Mordas, Blake
12
Viera (Melbourne
97-10
(508.00m)
0
22
Deisch, Alan
10
Bartram Trail
95-10
(508.00m)
0
23
Kuzvetsov, Ivan
11
Oak Hall
93-11
(508.00m)
0
24
Ranson, Tyler
11
Creekside
91-04.50
(508.00m)
0
25
Porter, Ej
11
The Bolles Schoo
89-09.50
(508.00m)
0
26
Ray, Cole
9
Creekside
89-02
(508.00m)
0
27
Council, Jared
9
DeLand
86-00
(508.00m)
0
28
Winquist, Steven
12
The Master's Aca
85-10
(508.00m)
0
29
Sheppard, James
9
The Bolles Schoo
84-05.50
(508.00m)
0
30
Foreman, Marco
11
Viera (Melbourne
81-10.50
(508.00m)
0
31
Whittle, Dillon
11
Oak Hall
80-03.50
(508.00m)
0
32
Doyle, Nick
9
The Master's Aca
79-11
(508.00m)
0
33
Miley, Kyle
11
Creekside
78-03
(508.00m)
0
34
Mganga, Tino
11
Orange City Univ
75-11
(508.00m)
0
35
Garris, Tyler
12
Orange City Univ
68-05
(508.00m)
0
36
Hossein, Saiful
10
DeLand
53-08
(508.00m)
0
37
Whelan, Kyle
10
The Master's Aca
52-07
(508.00m)
0
38
Batten, Joshua
9
Orange City Univ
46-05
(508.00m)
0
Mens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kirksey, Bryson
9
The Bolles Schoo
6-05.00
(508.00m)
0
10
2
Green, Niko
12
Spruce Creek
6-02.00
(508.00m)
0
7
2
Dillard, Aspen
12
Flagler Palm Coa
6-02.00
(508.00m)
0
7
4
Boyd, james
12
Viera (Melbourne
6-00.00
(508.00m)
0
5
5
Giddens, Nysean
12
Flagler Palm Coa
5-10.00
(508.00m)
0
4
6
Klein, Matthew
12
Creekside
5-10.00
(508.00m)
0
3
7
Salter, Matthew
12
Atlantic Coast
5-10.00
(508.00m)
0
2
8
Bush, Deryl
11
Mainland
5-10.00
(508.00m)
0
1
14
Kasbeer, Ryan
9
DeLand
5-06.00
(508.00m)
0
15
Pierre-Louis, Kerr
11
Creekside
5-06.00
(508.00m)
0
9
Chernak, Jack
12
Spruce Creek
5-06.00
(508.00m)
0
9
Brown, Samuel
12
Atlantic Coast
5-06.00
(508.00m)
0
9
Preuss, Jeffery
11
The Bolles Schoo
5-06.00
(508.00m)
0
9
Barthellemy, Darvin
12
Flagler Palm Coa
5-06.00
(508.00m)
0
9
Cabrera, Alex
12
Viera (Melbourne
5-06.00
(508.00m)
0
16
Barthellemy, Benjamin
10
Flagler Palm Coa
5-04.00
(508.00m)
0
16
Reid, Hakeem
12
Fleming Island
5-04.00
(508.00m)
0
18
Walker, Isaiah
10
Fleming Island
5-04.00
(508.00m)
0
18
DesForges, Camus
12
DeLand
5-04.00
(508.00m)
0
20
Wiggins, Donovan
11
Atlantic Coast
5-04.00
(508.00m)
0
21
lee, Darius
12
St Augustine
5-02.00
(508.00m)
0
21
Wilson, Ck
10
Flagler Palm Coa
5-02.00
(508.00m)
0
23
Powell, Zack
10
Atlantic Coast
5-02.00
(508.00m)
0
23
Paul, Nelson
9
Flagler Palm Coa
5-02.00
(508.00m)
0
23
Young, Terrence
9
Oak Hall
5-02.00
(508.00m)
0
26
Kra, David
12
St Augustine
5-02.00
(508.00m)
0
--
Guerrero, Nicolas
10
Ponte Vedra
NH
(--)
0
--
Antoine, Jerry
11
Spruce Creek
NH
(--)
0
--
Romero, Antonio
9
Ponte Vedra
NH
(--)
0
--
Thomas, Darrell
9
Flagler Palm Coa
NH
(--)
0
--
Hammond, Scot
12
Flagler Palm Coa
NH
(--)
0
--
Ciment, Jean
11
St Augustine
NH
(--)
0
--
Wright, Joell
11
Flagler Palm Coa
NH
(--)
0
--
Whitehead, Kenneth
10
Nease
NH
(--)
0
--
Summers, Zach
10
Ponte Vedra
NH
(--)
0
--
Akodu, Terrance
10
Creekside
NH
(--)
0
Mens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bertrand, Mark
11
Flagler Palm Coa
14-06.00
(508.00m)
0
10
2
Bandos, Nick
12
Viera (Melbourne
13-06.00
(508.00m)
0
8
3
Sevigny, Drew
12
Spruce Creek
12-00.00
(508.00m)
0
6
4
Shaffer, Thomas
11
Bartram Trail
11-06.00
(508.00m)
0
5
5
Pratt, Griffin
12
Creekside
11-06.00
(508.00m)
0
4
6
Grossman, Drew
12
Creekside
11-06.00
(508.00m)
0
3
7
Lehr, Matthew
11
Spruce Creek
11-00.00
(508.00m)
0
2
8
Lewinson, Jake
10
The Bolles Schoo
11-00.00
(508.00m)
0
1
9
Pickren, Rob
12
DeLand
11-00.00
(508.00m)
0
10
Horne, Justin
12
Creekside
10-06.00
(508.00m)
0
11
Grusauskas, Adam
11
Spruce Creek
10-06.00
(508.00m)
0
12
Lancaster, William
11
Ponte Vedra
10-00.00
(508.00m)
0
13
Smith, Daevion
10
Creekside
10-00.00
(508.00m)
0
14
Quintal, Matthew
9
Ponte Vedra
9-00.00
(508.00m)
0
15
Bowman, Jacob
9
Flagler Palm Coa
8-06.00
(508.00m)
0
--
Gasana, Ryan
12
Atlantic Coast
NH
(--)
0
--
Manly, Victor
10
Ponte Vedra
NH
(--)
0
--
Ward, David
-
Flagler Palm Coa
NH
(--)
0
--
Brown, Chris
9
DeLand
NH
(--)
0
--
Hemmy, Jack
11
Spruce Creek
NH
(--)
0
--
Meindl, Sebastian
-
Flagler Palm Coa
NH
(--)
0
--
Pham, Richard
-
Flagler Palm Coa
NH
(--)
0
--
Bertrand, Noah
9
Flagler Palm Coa
NH
(--)
0
Mens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Adams, Demarcus
10
Mainland
21-08.50
(508.00m)
nwi
0
10
2
Edwards, Christopher
11
Creekside
21-01.00
(508.00m)
nwi
0
8
3
Greer, Tyler
12
Creekside
20-09.00
(508.00m)
nwi
0
6
4
Marshall, Terrence
12
Flagler Palm Coa
20-01.00
(508.00m)
nwi
0
5
5
Boyd, james
12
Viera (Melbourne
19-11.00
(508.00m)
nwi
0
4
6
Clark, Frank
11
Flagler Palm Coa
19-03.50
(508.00m)
nwi
0
3
7
Preuss, Jeffery
11
The Bolles Schoo
19-02.50
(508.00m)
nwi
0
2
8
Rutledge, Quenell
12
Orange City Univ
19-01.00
(508.00m)
nwi
0
1
9
Pogue, Kevin
11
Flagler Palm Coa
18-10.50
(508.00m)
nwi
0
10
Baird, Brenden
12
St Augustine
18-08.50
(508.00m)
nwi
0
11
Parrish, Zach
12
Atlantic Coast
18-08.00
(508.00m)
nwi
0
12
Simmons, Charlie
11
Creekside
18-07.50
(508.00m)
nwi
0
13
Bolden, Isaiah
10
Bartram Trail
18-07.00
(508.00m)
nwi
0
14
Rivers, Adrian
10
Mainland
18-06.00
(508.00m)
nwi
0
15
Reid, Hakeem
12
Fleming Island
18-03.50
(508.00m)
nwi
0
16
Fagan, Cyrus
11
Mainland
18-03.50
(508.00m)
nwi
0
17
Cooksey, Jon
12
Bartram Trail
18-00.00
(508.00m)
nwi
0
18
Antoine, Jerry
11
Spruce Creek
17-11.50
(508.00m)
nwi
0
19
Wilson, Ck
10
Flagler Palm Coa
17-11.00
(508.00m)
nwi
0
20
Cogeshall, Sean
11
Bartram Trail
17-10.50
(508.00m)
nwi
0
21
Dezius, Billy
11
Flagler Palm Coa
17-10.50
(508.00m)
nwi
0
22
Rerko, Bryan
11
Spruce Creek
17-10.00
(508.00m)
nwi
0
23
Storey, Matrell
12
St Augustine
17-09.00
(508.00m)
nwi
0
24
Honeyager, Noah
12
DeLand
17-08.50
(508.00m)
nwi
0
25
Grier, Mitchell
11
Bartram Trail
17-07.00
(508.00m)
nwi
0
26
Wiggins, Donovan
11
Atlantic Coast
17-07.00
(508.00m)
nwi
0
27
Mitchell, Kris
9
The Bolles Schoo
17-05.50
(508.00m)
nwi
0
28
Brown, Samuel
12
Atlantic Coast
17-05.50
(508.00m)
nwi
0
29
Goosby, Javion
9
DeLand
17-00.50
(508.00m)
nwi
0
30
DesForges, Camus
12
DeLand
16-11.00
(508.00m)
nwi
0
31
Summers, Zach
10
Ponte Vedra
16-07.50
(508.00m)
nwi
0
32
Rodriguez, Mario
11
Orange City Univ
16-07.00
(508.00m)
nwi
0
33
Filippi, Andrew
9
Ponte Vedra
16-06.50
(508.00m)
nwi
0
34
McErlane, Stephen
12
Flagler Palm Coa
16-06.00
(508.00m)
nwi
0
35
Whitehead, Kenneth
10
Nease
16-05.50
(508.00m)
nwi
0
36
Lopez, Vincent
9
The Master's Aca
16-05.00
(508.00m)
nwi
0
37
Bradshaw, Kenneth
10
The Master's Aca
14-10.50
(508.00m)
nwi
0
--
Glod, Daniel
9
Ponte Vedra
FOUL
(--)
nwi
0
--
Wilson, Chad
11
Mainland
FOUL
(--)
nwi
0
--
Gerena, Jose
12
Atlantic Coast
FOUL
(--)
nwi
0
--
Ciment, Jean
11
St Augustine
FOUL
(--)
nwi
0
--
Powers, Todd
11
Spruce Creek
FOUL
(--)
nwi
0
Mens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cooksey, Jon
12
Bartram Trail
41-00.50
(508.00m)
nwi
0
10
2
Gregory, Steven
11
Atlantic Coast
38-05.50
(508.00m)
nwi
0
8
3
Mallory, Steffan
10
Mainland
38-05.00
(508.00m)
nwi
0
5.5
4
Greer, Tyler
12
Creekside
38-05.00
(508.00m)
nwi
0
5.5
5
Dezius, Billy
11
Flagler Palm Coa
38-02.00
(508.00m)
nwi
0
4
6
Kra, David
12
St Augustine
38-00.50
(508.00m)
nwi
0
3
7
Bryant, Warnell
11
Mainland
37-11.50
(508.00m)
nwi
0
2
8
Summers, Zach
10
Ponte Vedra
37-11.00
(508.00m)
nwi
0
1
9
Reyelts, Josh
12
The Master's Aca
37-05.50
(508.00m)
nwi
0
10
Powers, Todd
11
Spruce Creek
37-03.50
(508.00m)
nwi
0
11
Dash, Nicholas
10
Spruce Creek
36-11.00
(508.00m)
nwi
0
12
Rodriguez, Mario
11
Orange City Univ
36-08.00
(508.00m)
nwi
0
13
Harris, Lonell
10
St Augustine
36-03.00
(508.00m)
nwi
0
14
Champion, Will
10
Viera (Melbourne
36-00.50
(508.00m)
nwi
0
15
Hagans, Corbein
10
Bartram Trail
35-10.50
(508.00m)
nwi
0
16
Grier, Mitchell
11
Bartram Trail
35-10.00
(508.00m)
nwi
0
17
Simmons, Charlie
11
Creekside
35-03.00
(508.00m)
nwi
0
18
Flood, Hayden
9
Spruce Creek
34-10.50
(508.00m)
nwi
0
19
Mays, Brandon
10
Viera (Melbourne
34-05.50
(508.00m)
nwi
0
20
Fletcher, Jared
11
Orange City Univ
33-06.00
(508.00m)
nwi
0
21
Filippi, Andrew
9
Ponte Vedra
33-02.50
(508.00m)
nwi
0
22
McErlane, Stephen
12
Flagler Palm Coa
32-11.00
(508.00m)
nwi
0
--
Fletcher, Jordan
11
Orange City Univ
FOUL
(--)
nwi
0
--
Ciment, Jean
11
St Augustine
FOUL
(--)
nwi
0
--
Glod, Daniel
9
Ponte Vedra
FOUL
(--)
nwi
0
--
Paul, Mikaya
12
Bartram Trail
FOUL
(--)
nwi
0
Womens 100 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Loferski, Kit
12
Bartram Trail
12.54
+0.2
0
10
2
Holback, Ciara
12
Atlantic Coast
12.60
+0.2
0
8
3
Holland, Allison
11
Creekside
12.69
+0.2
0
6
4
Simpson, Cara
10
Atlantic Coast
12.71
+0.2
0
5
5
Pauley, Niecea
12
Bartram Trail
12.73
+0.2
0
4
6
Tillman, Jalesia
10
Oak Hall
12.89
+0.2
0
3
7
Williams, Emari
11
Flagler Palm Coa
13.08
+0.2
0
2
8
Thompson, Sherri
12
Mainland
13.26
+0.2
0
1
Womens 100 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Holback, Ciara
12
Atlantic Coast
12.33
+1.9
7
2
Loferski, Kit
12
Bartram Trail
12.40w
+2.8
3
3
Pauley, Niecea
12
Bartram Trail
12.58w
+3.4
6
4
Simpson, Cara
10
Atlantic Coast
12.62w
+2.2
2
5
Tillman, Jalesia
10
Oak Hall
12.76w
+3.4
6
6
Williams, Emari
11
Flagler Palm Coa
12.77w
+3.8
4
7
Thompson, Sherri
12
Mainland
12.99w
+2.2
2
8
Holland, Allison
11
Creekside
12.99w
+3.4
5
9
Boyd, Rachel
9
The Master's Aca
13.03w
+2.7
1
10
Matos Polanco, Marange
12
St Augustine
13.05
+1.7
9
11
DiVerniero, Jordan
10
Spruce Creek
13.11w
+3.8
4
12
Rollins, Ayanna
10
Oak Hall
13.17
+1.9
7
13
Campell, Charity
9
Atlantic Coast
13.21
+1.6
8
14
Wright, Prosperity
9
Flagler Palm Coa
13.23w
+3.8
4
15
Walker, Julianna
10
Spruce Creek
13.26w
+2.2
2
16
Williams, Kya
10
Spruce Creek
13.56w
+2.8
3
17
Karah, Harrington
12
Bartram Trail
13.62w
+2.8
3
18
Morris, Jasmine
9
Fleming Island
13.63w
+2.7
1
19
Gardner, Shanika
12
Flagler Palm Coa
13.68
+1.7
9
20
Tallaksen, Tara
9
Flagler Palm Coa
13.69
+1.9
7
21
Green, Ansley
10
Oak Hall
13.70w
+3.8
4
22
Thomson, Emma
10
Orange City Univ
13.76
+1.6
8
23
Nixon, Tori
12
Viera (Melbourne
13.85w
+3.4
6
24
Adams, Brittany
11
Fleming Island
13.91
+1.7
9
25
Howard, Dyman
9
Flagler Palm Coa
13.95w
+3.4
5
26
Pettway, Naiya
9
Spruce Creek
13.96
+1.7
9
27
Nelson, Hailey
11
Fleming Island
14.06w
+3.8
4
27
Osberg, Alissa
11
Oak Hall
14.06
+1.6
8
29
Smith, Alyssa
12
Orange City Univ
14.08w
+3.4
5
30
Moody, Kendra
11
Fleming Island
14.12w
+2.2
2
31
Dames, Amie
11
St Augustine
14.15w
+2.8
3
32
Gardner, Ranika
12
Flagler Palm Coa
14.19w
+2.2
2
33
Session, Destiny
11
Flagler Palm Coa
14.30w
+2.7
1
34
White, JaMiya
-
Flagler Palm Coa
14.41
+1.9
7
35
Lasala, Victoria
9
The Master's Aca
14.51w
+3.4
6
36
Limbing, Karen
9
New Smyrna Beach
14.63w
+3.4
5
37
Carmer, Kelly
9
Viera (Melbourne
14.64w
+2.7
1
38
Manfredi, Valerie
9
Orange City Univ
14.66w
+3.8
4
39
Parker, Shakira
12
Flagler Palm Coa
14.69
+1.9
7
40
Subtyl, Rosely
11
Flagler Palm Coa
14.72
+1.6
8
41
Geisse, Hannah
12
Creekside
14.73w
+3.4
5
42
Robinson, Breaza
-
Flagler Palm Coa
14.77
+1.7
9
43
Sbordone, Daniella
9
Flagler Palm Coa
14.79
+1.6
8
44
LaBarbera, Gianna
-
Flagler Palm Coa
14.85w
+2.8
3
44
Phillips, Chyna
-
Flagler Palm Coa
14.85w
+3.4
6
46
Thompson, Abigail
9
Orange City Univ
14.99
+1.7
9
47
Tyndall, Taylor
12
Ponte Vedra
15.18w
+3.4
6
48
Pardo, Gabi
9
The Master's Aca
15.23w
+2.8
3
49
Franklin, Janee
-
Flagler Palm Coa
15.40w
+2.2
2
50
Roberts, Brooke
9
New Smyrna Beach
15.55w
+2.7
1
51
Harding, Latavia
9
DeLand
15.56
+1.6
8
52
Huggins, Jaia
-
Flagler Palm Coa
15.60
+1.6
8
53
Bellamy, Antonice
9
DeLand
15.74
+1.9
7
54
McDowell, Tiffany
-
Flagler Palm Coa
15.88w
+3.4
5
55
Mooring, Shekina
-
Flagler Palm Coa
16.00w
+3.4
6
56
Herscap, Erin
-
Flagler Palm Coa
16.18w
+2.8
3
57
Mgahed, Dalia
-
Flagler Palm Coa
16.18w
+2.2
2
58
Satcher, Alariell
9
DeLand
16.23
+1.9
7
Womens 200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Holback, Ciara
12
Atlantic Coast
26.23
+0.4
0
10
2
Simpson, Cara
10
Atlantic Coast
26.47
+0.4
0
8
3
Nelson, Ashley
11
Fleming Island
26.57
+0.4
0
6
4
Boyd, Rachel
9
The Master's Aca
27.28
+0.4
0
5
5
Williams, Emari
11
Flagler Palm Coa
27.33
+0.4
0
4
6
Matos Polanco, Marangely
12
St Augustine
27.37
+0.4
0
3
7
Campell, Charity
9
Atlantic Coast
27.71
+0.4
0
2
Womens 200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Holback, Ciara
12
Atlantic Coast
26.15
+0.0
8
2
Nelson, Ashley
11
Fleming Island
26.17
+0.1
4
3
Simpson, Cara
10
Atlantic Coast
26.68
+0.1
3
4
Williams, Emari
11
Flagler Palm Coa
26.89
-0.2
7
5
Boyd, Rachel
9
The Master's Aca
27.09
+0.0
1
6
Matos Polanco, Maran
12
St Augustine
27.09
+0.0
8
7
Campell, Charity
9
Atlantic Coast
27.17
+0.6
6
8
Tillman, Jalesia
10
Oak Hall
27.29
+0.1
4
9
Simpson, Namiah
10
Flagler Palm Coa
27.58
+0.6
6
10
Pataky, Hannah
12
The Bolles Schoo
27.59
-0.2
7
11
Duffy, Rebecca
9
The Bolles Schoo
27.72
+0.1
4
12
Gales, Courtney
10
Flagler Palm Coa
27.84
+0.2
2
13
Wright, Prosperity
9
Flagler Palm Coa
28.23
+0.2
2
14
Porter-Wellington, Lai
10
Viera (Melbourne
28.34
+0.2
2
15
Thorpe, Abby
10
Creekside
28.42
+0.0
1
16
Williams, Kya
10
Spruce Creek
28.80
+0.1
4
17
Morris, Jasmine
9
Fleming Island
28.91
+0.6
6
18
Thomson, Emma
10
Orange City Univ
28.93
-0.2
7
19
Hald, Madison
-
Flagler Palm Coa
28.98
+0.0
8
20
Chaney, D'Asha
11
Flagler Palm Coa
29.03
+0.1
3
21
Tallaksen, Tara
9
Flagler Palm Coa
29.04
+0.1
3
22
Kelly, Terra
12
Creekside
29.07
+0.6
6
23
Thomas, Tyra
9
St Augustine
29.12
+0.0
1
24
Pettway, Naiya
9
Spruce Creek
29.32
+0.1
3
25
Nixon, Tori
12
Viera (Melbourne
29.46
+0.8
5
26
Holland, Allison
11
Creekside
29.70
+0.6
6
27
Oberry, Charle
11
Spruce Creek
29.81
+0.8
5
28
Adams, Brittany
11
Fleming Island
29.85
+0.0
1
29
Moody, Kendra
11
Fleming Island
29.94
+0.1
4
30
Sturdivant, Kristen
9
Flagler Palm Coa
29.94
-0.2
7
31
Warren, Brianna
12
New Smyrna Beach
29.98
+0.6
6
32
Gardner, Ranika
12
Flagler Palm Coa
30.10
+0.1
4
33
Dash, Courtney
12
Spruce Creek
30.10
+0.2
2
34
Tyndall, Taylor
12
Ponte Vedra
30.12
+0.0
8
35
Smith, Alyssa
12
Orange City Univ
30.26
+0.8
5
36
Session, Destiny
11
Flagler Palm Coa
30.38
-0.2
7
37
Carmer, Kelly
9
Viera (Melbourne
30.60
-0.2
7
38
Carso, Josie
9
New Smyrna Beach
30.62
+0.0
8
39
Limbing, Karen
9
New Smyrna Beach
30.85
+0.6
6
40
LaBarbera, Gianna
-
Flagler Palm Coa
31.25
+0.1
3
41
Thompson, Abigail
9
Orange City Univ
31.59
+0.2
2
42
Smith, Sara
11
Viera (Melbourne
31.64
+0.1
3
43
Freshour, Rebecca
10
New Smyrna Beach
31.77
+0.0
1
44
Denson, Faith
-
Flagler Palm Coa
31.83
+0.2
2
45
Pardo, Gabi
9
The Master's Aca
31.99
+0.1
4
46
Robinson, Breaza
-
Flagler Palm Coa
32.19
+0.1
3
47
Satcher, Alariell
9
DeLand
34.68
-0.2
7
48
Kellogg, Rachel
12
The Master's Aca
34.81
+0.0
8
Womens 400 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Griffith, Keshia
11
Creekside
1:00.53
0
10
2
Gales, Courtney
10
Flagler Palm Coa
1:01.46
0
8
3
Harris, Olivia
11
Spruce Creek
1:02.09
0
6
4
Neilen, Adriana
9
Fleming Island
1:02.65
0
5
5
Ritchie- Rowley, Sa'Da
12
Mainland
1:02.69
0
4
6
Pataky, Hannah
12
The Bolles Schoo
1:03.22
0
3
7
Surgeoner, Emily
12
Fleming Island
1:05.34
0
2
8
Mcgurie, Olivia
11
Atlantic Coast
1:05.37
0
1
Womens 400 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Griffith, Keshia
11
Creekside
1:00.93
5
2
Gales, Courtney
10
Flagler Palm Coa
1:02.05
3
3
Ritchie- Rowley, Sa'Da
12
Mainland
1:02.34
1
4
Mcgurie, Olivia
11
Atlantic Coast
1:02.77
3
5
Pataky, Hannah
12
The Bolles Schoo
1:02.89
4
6
Surgeoner, Emily
12
Fleming Island
1:03.23
4
7
Harris, Olivia
11
Spruce Creek
1:03.28
6
8
Neilen, Adriana
9
Fleming Island
1:03.71
2
9
Darrah, Reagan
10
Ponte Vedra
1:04.16
6
10
Kasprzak, Amanda
12
Creekside
1:04.19
2
11
Andrews, Chynah
9
Atlantic Coast
1:04.35
2
12
McCormack, Allison
10
Ponte Vedra
1:04.39
1
13
Simpson, Namiah
10
Flagler Palm Coa
1:04.70
5
14
Kirsch, Jennifer
11
Nease
1:05.59
4
15
Shaw, Alicia
10
Spruce Creek
1:05.82
2
16
Thomas, Lauren
10
Orange City Univ
1:06.18
4
17
Hald, Madison
-
Flagler Palm Coa
1:06.32
3
18
Burke, Aubrey
9
Fleming Island
1:06.72
5
19
Flemming, Zakia
10
Spruce Creek
1:06.75
6
20
Springer, Audrey
9
Spruce Creek
1:06.89
6
21
Aldana, Carissa
7
The Bolles Schoo
1:07.32
1
22
Sturdivant, Kristen
9
Flagler Palm Coa
1:07.69
2
23
Shields, Nina
9
Orange City Univ
1:08.47
5
24
Torres, Vanessa
9
DeLand
1:08.60
5
25
Tanner, Martha
9
The Master's Aca
1:08.74
2
26
Larson, Cali
10
Fleming Island
1:09.16
3
27
Mills, Baylee
11
Flagler Palm Coa
1:09.38
5
28
Lauer, Rachel
10
Ponte Vedra
1:09.86
4
29
Warren, Brianna
12
New Smyrna Beach
1:10.41
3
30
Potts, Katie
12
Nease
1:10.59
6
31
Leake, Abigail
12
Orange City Univ
1:11.10
1
32
Demps, Christina
10
Atlantic Coast
1:11.56
5
33
Freshour, Rebecca
10
New Smyrna Beach
1:11.90
4
34
Lane, Taylor
8
New Smyrna Beach
1:13.46
1
35
Ragan, Autumn
11
DeLand
1:14.89
6
36
Murphy, Sydney
-
New Smyrna Beach
1:16.37
3
37
Cox, Kristin
9
DeLand
1:16.52
1
38
Meadows, Chloe
10
The Master's Aca
1:20.87
4
39
Phillips, Sarah
10
The Master's Aca
1:21.21
2
Womens 800 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Collier, Caitlin
10
The Bolles Schoo
2:10.82
1
10
2
Chartier, Caitlyn
9
Spruce Creek
2:30.35
1
8
3
Openshaw, Tara
10
Creekside
2:31.03
1
6
4
Ryan, Julia
11
Creekside
2:31.46
1
5
5
Palzer, JoEllen
11
Creekside
2:32.87
1
4
6
Brown, Destiny
11
Atlantic Coast
2:33.72
1
3
7
Bartel, Kayla
12
Orange City Univ
2:36.69
2
2
8
Kirsch, Jennifer
11
Nease
2:37.35
1
1
9
Walls, Anna
11
Flagler Palm Coa
2:37.87
1
10
Merrill, Mckenna
12
Atlantic Coast
2:37.91
2
11
Potts, Katie
12
Nease
2:39.01
1
12
Carpenter, Alaina
9
Creekside
2:39.18
2
13
Perry, Lauren
11
Oak Hall
2:39.24
2
14
Bing, Caroline
11
Ponte Vedra
2:40.84
2
15
Karl, Raena
11
Viera (Melbourne
2:41.27
2
16
Snyder, Sarah
11
Ponte Vedra
2:41.66
2
17
Roberts, Raylen
10
Spruce Creek
2:42.35
2
18
Martin, Anna
12
Viera (Melbourne
2:42.97
1
19
Gillespie, Logan
11
Ponte Vedra
2:45.57
2
20
Gilmore, Jailyn
10
Atlantic Coast
2:48.71
2
21
Thomas, Simone
12
Atlantic Coast
2:51.44
1
Womens 800 Meters Consolation Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Franzoni, Julie
10
Fleming Island
2:38.14
2
2
Iller, Grayson
9
Fleming Island
2:38.81
2
3
McKevitt, Sara
11
Ponte Vedra
2:41.98
1
4
De Deo, Kylie
11
Flagler Palm Coa
2:42.52
1
5
Millican, Audrey
9
Fleming Island
2:44.56
2
6
Taylor, Lauren
10
Bartram Trail
2:45.41
1
7
Vevera, Matilda
10
Flagler Palm Coa
2:46.48
1
8
Shields, Nina
9
Orange City Univ
2:49.96
1
9
Evans, Rachel
11
Mainland
2:50.14
1
10
Crossman, Danielle
12
New Smyrna Beach
2:50.37
1
11
Landry, Brielle
9
Flagler Palm Coa
2:52.83
1
12
Bourre, Halie
11
Fleming Island
2:54.36
2
13
Tanner, Martha
9
The Master's Aca
2:55.68
1
14
O'Neal, Riley
10
Spruce Creek
2:55.96
1
15
Sinclair, Izabelle
9
DeLand
2:56.07
1
16
Camacho, Alejandra
11
The Master's Aca
2:57.81
1
17
Camacho, Alicia
12
The Master's Aca
2:58.51
2
18
Freshour, Rebecca
10
New Smyrna Beach
2:59.15
1
19
Kissane, Sara
9
Fleming Island
3:01.41
2
20
Samuel, Mariam
12
Fleming Island
3:02.76
2
21
Gonzalez, Aquila
9
Flagler Palm Coa
3:03.24
1
22
Laird, Jillian
12
Fleming Island
3:03.51
2
23
Shocke, Anna
11
Orange City Univ
3:04.98
2
24
Freeborn, Ashley
9
New Smyrna Beach
3:05.96
2
25
Pourier, Erika
-
Flagler Palm Coa
3:11.78
1
26
Carso, Josie
9
New Smyrna Beach
3:19.87
1
27
Bedizel, Arielle
11
DeLand
3:20.20
2
28
Ruiz, Maritza
9
DeLand
3:21.43
2
29
Higinbotham, Shilynn
10
New Smyrna Beach
3:22.45
2
30
Smillov, Kamryn
10
DeLand
3:24.49
1
31
Cox, Kristin
9
DeLand
3:25.63
2
32
Rosenberg, Andrea
11
New Smyrna Beach
3:29.96
2
33
Macbeth, Haley
10
The Master's Aca
3:31.55
2
34
Burke, Elizabeth
9
DeLand
3:33.77
2
35
Moret, Sophia
9
DeLand
3:43.33
2
Womens 1600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rocker, Kaitlin
12
Creekside
5:22.07
0
10
2
Moritz, Claire
10
Ponte Vedra
5:24.51
0
8
3
Reimer, Abigail
12
Ponte Vedra
5:24.88
0
6
4
Reimer, Lydia
10
Ponte Vedra
5:34.89
0
5
5
Raymaker, Anna
10
Ponte Vedra
5:35.00
0
4
6
Cooney, Camryn
10
Spruce Creek
5:38.38
0
7
Milam, Riley
11
Spruce Creek
5:39.79
0
3
8
Gopie, Cianna
12
Flagler Palm Coa
5:40.00
0
2
9
Kirsch, Jennifer
11
Nease
5:41.52
0
1
10
Holt, Madeline
12
Spruce Creek
5:46.02
0
11
Mott, Sara
10
DeLand
5:46.97
0
12
Arkin, Calista
9
Bartram Trail
5:47.18
0
13
Ehrhardt, Casey
12
Spruce Creek
5:47.62
0
14
Liddle, Abbi
10
Viera (Melbourne
5:47.99
0
15
Peterson, Michaela
11
St Augustine
5:50.99
0
16
Potts, Katie
12
Nease
5:51.70
0
17
James, Jessica
12
St Augustine
5:55.95
0
18
Klaus, Rose
11
St Augustine
5:56.58
0
19
De Deo, Kylie
11
Flagler Palm Coa
5:58.63
0
20
Hibel, Taylor
9
New Smyrna Beach
6:02.59
0
21
Kowalski, Mia
10
New Smyrna Beach
6:03.13
0
22
Malphurs, Savanah
10
New Smyrna Beach
6:07.57
0
23
Crossman, Danielle
12
New Smyrna Beach
6:08.11
0
24
McCarty, Marisa
12
Bartram Trail
6:17.16
0
Womens 1600 Meters Consolation Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Samuels, Nicole
9
Spruce Creek
5:59.46
1
2
Kinchen, Abigail
9
Bartram Trail
6:04.62
1
3
Fleming, Abbey
10
St Augustine
6:06.77
1
4
Cuthbert, Grace
11
Fleming Island
6:07.98
2
5
Hoban, Gabbie
9
Bartram Trail
6:15.38
2
6
Medina, Odalis
10
Spruce Creek
6:15.75
2
7
Landry, Brielle
9
Flagler Palm Coa
6:18.18
1
8
Rodriguez, Haley
10
Spruce Creek
6:26.42
1
9
Pourier, Erika
-
Flagler Palm Coa
6:29.51
1
10
Malcom, Zhiyin
11
Atlantic Coast
6:30.98
1
11
Hayes, Carol-Estelle
12
St Augustine
6:31.08
1
12
Edwards, Erica
12
Viera (Melbourne
6:31.24
1
13
Izzo, Chantal
9
St Augustine
6:31.37
1
14
Cubbedge, Rosie
10
Fleming Island
6:34.26
2
15
Pires, Britney
10
Flagler Palm Coa
6:40.97
1
16
Schmitz, Melinda
10
Viera (Melbourne
6:41.92
1
17
Camacho, Alicia
12
The Master's Aca
6:43.00
2
18
Camacho, Alejandra
11
The Master's Aca
6:43.87
2
19
Blackford, Leeland
12
St Augustine
6:44.78
1
20
Gaebel, Annica
10
DeLand
6:45.48
1
21
Gonzalez, Aquila
9
Flagler Palm Coa
6:47.34
1
22
Morway, Chloe
10
Fleming Island
6:47.38
2
23
Nelson, Sydney
10
Fleming Island
6:48.68
2
24
Sabatelli, Allyson
10
Spruce Creek
6:49.66
1
25
Korman, Emma
10
Atlantic Coast
6:51.13
1
26
Corless, Mallory
10
Fleming Island
6:51.23
2
27
Panda, Alyssa
9
DeLand
6:52.72
2
28
Mitchell, Evelyn
12
Viera (Melbourne
6:52.95
1
29
Stadtler, Rachel
9
DeLand
6:56.10
2
30
Sinclair, Izabelle
9
DeLand
6:56.33
2
31
Shocke, Anna
11
Orange City Univ
6:59.14
1
32
Skelton, Madison
9
DeLand
6:59.75
1
33
Glomb, Whitney
10
Orange City Univ
7:01.02
2
34
Bedizel, Arielle
11
DeLand
7:03.26
2
35
Dettra, Kate
9
New Smyrna Beach
7:03.64
1
36
Sarra, Emily
9
Fleming Island
7:04.68
2
37
Vahey, Mackenzie
9
Orange City Univ
7:06.48
2
38
Brown, Destiny
11
Atlantic Coast
7:08.75
2
39
Haygood, Alyssa
10
Spruce Creek
7:10.26
2
40
Quian, Eva
11
The Master's Aca
7:12.30
2
41
Smillov, Kamryn
10
DeLand
7:12.76
2
42
Higinbotham, Shilynn
10
New Smyrna Beach
7:14.62
1
43
Woods, Brooke
12
St Augustine
7:15.62
1
44
Knotts, Lindsey
9
Fleming Island
7:19.17
2
45
Thompson, Willow
10
Atlantic Coast
7:19.24
2
46
Gochoco, Sofia
9
Fleming Island
7:24.59
2
47
Streeter, Abby
9
Fleming Island
7:27.16
2
48
Amon, Emily
10
Spruce Creek
7:29.39
2
49
Lindsley, Lexi
10
Flagler Palm Coa
7:32.54
1
50
Ruiz, Maritza
9
DeLand
7:48.96
2
51
Moret, Sophia
9
DeLand
7:50.65
2
Womens 3200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Aponte, Kelly
12
St Augustine
11:27.35
0
10
2
Cooney, Camryn
10
Spruce Creek
12:32.24
0
8
3
Reimer, Sarah
10
Ponte Vedra
12:32.95
0
6
4
Carlson, Talia
11
Oak Hall
12:36.89
0
5
5
Knehans, Avery
10
Ponte Vedra
12:41.24
0
4
6
Karl, Lydia
10
Creekside
12:45.34
0
3
7
Liddle, Abbi
10
Viera (Melbourne
12:45.79
0
2
8
Santore, Madison
11
Ponte Vedra
12:48.57
0
1
9
Fletcher, Megan
11
Spruce Creek
12:49.96
0
10
Nelson, Bailey
9
Spruce Creek
12:52.09
0
11
Wissinger, Paige
10
Bartram Trail
12:56.56
0
12
Dunn, Kiara
11
Creekside
12:57.55
0
13
DeFaria, Juliana
12
Bartram Trail
12:59.22
0
14
Hibel, Taylor
9
New Smyrna Beach
13:06.42
0
15
Murray, Katelyn
9
Spruce Creek
13:07.87
0
16
Palelis, Sarah
10
Orange City Univ
13:12.77
0
17
Bryan, Paige
10
Spruce Creek
13:15.50
0
18
Harris, Miranda
11
Creekside
13:17.26
0
19
Weakland, Olivia
9
Creekside
13:23.23
0
20
Izzo, Chantal
9
St Augustine
13:25.92
0
21
Malphurs, Savanah
10
New Smyrna Beach
13:33.11
0
22
Kowalski, Mia
10
New Smyrna Beach
13:35.55
0
23
Davidson, Janie
11
Spruce Creek
13:51.69
0
Womens 3200 Meters Consolation Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Franzoni, Julie
10
Fleming Island
12:26.94
0
2
Edwards, Erica
12
Viera (Melbourne
13:51.51
0
3
Gaebel, Annica
10
DeLand
14:13.49
0
4
Pires, Britney
10
Flagler Palm Coa
14:22.04
0
5
Marshall, Jenna
12
Fleming Island
14:23.30
0
6
Skelton, Madison
9
DeLand
14:50.68
0
7
Panda, Alyssa
9
DeLand
14:51.39
0
8
Stadtler, Rachel
9
DeLand
14:58.75
0
9
Dettra, Kate
9
New Smyrna Beach
15:13.24
0
10
Lindsley, Lexi
10
Flagler Palm Coa
15:57.73
0
Womens 100m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Palelis, Hannah
12
Orange City Univ
15.90
+0.2
0
10
2
Blaser, Hailey
12
Oak Hall
16.12
+0.2
0
8
3
Holland, Corliss
9
Atlantic Coast
16.52
+0.2
0
6
4
Megge, Laurel
12
Spruce Creek
16.58
+0.2
0
5
5
Tatem, Jessica
12
Creekside
17.23
+0.2
0
4
6
Pelzer, Kaitlin
11
Nease
17.34
+0.2
0
3
7
Brown, Chazia
11
Atlantic Coast
19.41
+0.2
0
2
Womens 100m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Palelis, Hannah
12
Orange City Univ
16.29
+1.8
5
2
Megge, Laurel
12
Spruce Creek
16.61
-0.9
4
3
Blaser, Hailey
12
Oak Hall
16.81
-0.9
3
4
Shinault, Nina
12
Orange City Univ
16.99
+1.8
5
5
Holland, Corliss
9
Atlantic Coast
17.10
+1.6
2
6
Tatem, Jessica
12
Creekside
17.21
+1.4
1
7
Pelzer, Kaitlin
11
Nease
17.63
+1.6
2
8
Brown, Chazia
11
Atlantic Coast
17.74
-0.9
3
9
Stevens, Emma
10
Spruce Creek
17.85
+1.8
5
10
Passamonte, Alexandria
12
Spruce Creek
17.91
-0.9
3
11
Littlefield, Kayla
11
Mainland
17.91
+1.8
5
12
Dames, Amber
11
St Augustine
18.04
+1.4
1
13
Williamson, Summer
12
Fleming Island
18.18
-0.9
3
14
Bridgewater, Catherine
10
Ponte Vedra
18.29
+1.6
2
15
Fasanelli, Gabriela
10
Ponte Vedra
18.37
-0.9
4
16
Lewis, Kayonna
12
Fleming Island
18.52
+1.6
2
17
Harris, Olivia
9
The Bolles Schoo
18.56
+1.4
1
18
Klenk, Gabrielle
11
Spruce Creek
18.57
+1.6
2
19
Varner, Ashley
11
Atlantic Coast
18.65
+1.8
5
20
Allen, Ariella
9
The Bolles Schoo
18.89
-0.9
3
21
Louis, Krishna
11
Flagler Palm Coa
19.06
+1.4
1
22
Sullivan, Jade
12
New Smyrna Beach
19.54
-0.9
4
23
Simonson, Makenzie
11
Nease
20.32
+1.8
5
24
Carr, Maia
12
DeLand
20.39
-0.9
4
25
Rickman, Alexis
10
Ponte Vedra
20.45
+1.8
5
26
Collard, Vanessa
11
Viera (Melbourne
21.29
-0.9
4
27
Frank, Heather
11
Ponte Vedra
21.94
+1.6
2
28
Phillips, Chyna
-
Flagler Palm Coa
22.02
-0.9
4
29
Cintron, Brittany
12
Orange City Univ
22.24
+1.4
1
30
White, JaMiya
-
Flagler Palm Coa
23.57
+1.8
5
Womens 300m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Blaser, Hailey
12
Oak Hall
46.66
0
10
2
Washington, Briana
11
Creekside
47.40
0
8
3
Sullivan, Jade
12
New Smyrna Beach
48.35
0
6
4
Palelis, Hannah
12
Orange City Univ
49.09
0
5
5
Pelzer, Kaitlin
11
Nease
49.57
0
4
6
Thompson, Beverly
10
Creekside
49.95
0
3
7
Allen, Ariella
9
The Bolles Schoo
53.23
0
2
Womens 300m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Blaser, Hailey
12
Oak Hall
47.27
1
2
Palelis, Hannah
12
Orange City Univ
47.75
2
3
Pelzer, Kaitlin
11
Nease
49.20
5
4
Sullivan, Jade
12
New Smyrna Beach
49.22
2
5
Washington, Briana
11
Creekside
49.65
3
6
Allen, Ariella
9
The Bolles Schoo
49.89
2
7
Thompson, Beverly
10
Creekside
50.40
4
8
Megge, Laurel
12
Spruce Creek
51.02
2
9
Redding, Itiania
11
Atlantic Coast
51.11
3
10
Walker, Julianna
10
Spruce Creek
51.23
4
11
Fasanelli, Gabriela
10
Ponte Vedra
51.63
5
12
Harris, Olivia
9
The Bolles Schoo
51.75
1
13
Brown, Chazia
11
Atlantic Coast
51.93
1
14
Lusk, Avery
9
St Augustine
51.96
4
15
Tatem, Jessica
12
Creekside
52.04
3
16
Bridgewater, Catherine
10
Ponte Vedra
52.49
3
17
Simonson, Makenzie
11
Nease
52.97
1
18
Samani, Carolina
9
Atlantic Coast
53.24
5
19
Armstrong, Kayla
10
Fleming Island
53.63
4
20
Wakefield, Emily
10
Spruce Creek
54.61
1
21
Stevens, Emma
10
Spruce Creek
55.94
5
22
Louis, Krishna
11
Flagler Palm Coa
56.07
1
23
Weaver, Samantha
11
Bartram Trail
57.56
4
24
Hernandez-Medina, Deyn
12
St Augustine
57.76
2
25
Collard, Vanessa
11
Viera (Melbourne
58.29
4
26
Shinault, Nina
12
Orange City Univ
59.53
3
27
Cintron, Brittany
12
Orange City Univ
1:00.22
5
28
Rickman, Alexis
10
Ponte Vedra
1:00.28
1
29
Gaier, Allison
11
Viera (Melbourne
1:01.01
2
30
Guidoin, Samantha
11
Ponte Vedra
1:01.55
4
Womens 4x100 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
The Bolles Schoo
50.50
0
10
2
Relay Team
Oak Hall
50.95
0
8
3
Relay Team
Mainland
51.61
0
6
4
Relay Team
Fleming Island
52.38
0
5
5
Relay Team
Spruce Creek
52.40
0
4
6
Relay Team
Flagler Palm Coa
53.09
0
3
7
Relay Team
The Master's Aca
54.87
0
2
8
Relay Team
Viera (Melbourne
55.17
0
1
Womens 4x100 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Pataky, Duffy,
Clevelan, King
The Bolles Schoo
50.73
2
2
Osberg, Evans,
Tillman, Rollins
Oak Hall
50.80
1
3
Middle, Surgeone,
Nelson, Nelson
Fleming Island
51.60
1
4
Hernande, Mobley,
Littlefi, Thompson
Mainland
51.67
2
5
Howard, Williams,
Tallakse, Wright
Flagler Palm Coa
52.34
1
6
DiVernie, Megge,
Passamon, Oberry
Spruce Creek
52.35
2
7
Porter-W, Nixon,
Smith, Carmer
Viera (Melbourne
54.90
1
8
Boyd, Kellogg,
Lasala, Pardo
The Master's Aca
56.38
1
9
Relay Team
Creekside
57.42
2
10
Harding, Bellamy,
Ragan, Satcher
DeLand
1:01.42
2
--
Holland, Holback,
Campell, Simpson
Atlantic Coast
DNF
1
--
Manfredi, Shinault,
Smith, Thompson
Orange City Univ
DNF
2
--
Pettway, Walker,
Ash, Williams
Spruce Creek
DNF
2
Womens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Washingt, Thompson,
Griffith, Harris
Creekside
4:05.51
2
10
2
Blaser, Green,
Evans, Rollins
Oak Hall
4:06.45
2
8
3
Clevelan, Clevelan,
King, Duffy
The Bolles Schoo
4:08.39
2
6
4
Fowler, Thomas,
Andrews, Simpson
Atlantic Coast
4:11.70
2
5
5
Burke, Millican,
Neilen, Nelson
Fleming Island
4:16.03
1
4
6
Bing, Darrah,
Fasanell, McCormac
Ponte Vedra
4:20.29
2
3
7
DiVernie, Harris,
Megge, Walker
Spruce Creek
4:22.68
2
2
8
Gopie, Gales,
Simpson, Williams
Flagler Palm Coa
4:23.12
2
1
9
Chartier, Flemming,
Shaw, Springer
Spruce Creek
4:23.79
1
10
Lasala, Kellogg,
Tanner, Boyd
The Master's Aca
4:31.55
1
11
Ruane, Hernande,
Ajede, Mobley
Mainland
4:34.89
1
12
Walls, Hald,
Mills, Chaney
Flagler Palm Coa
4:38.43
1
13
Gillespi, Raymaker,
McKevitt, Snyder
Ponte Vedra
4:39.58
1
14
Bartel, Manfredi,
Leake, Palelis
Orange City Univ
4:42.58
1
Womens DMR 1200-400-800-1600m Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Rocker, Thompson,
Palzer, Openshaw
Creekside
13:13.23
0
10
2
Perry, Green,
Carlson, Evans
Oak Hall
13:26.75
0
8
3
Cooney, Gilday,
Milam, Harris
Spruce Creek
13:37.70
0
6
4
Holt, Ehrhardt,
Chartier, DiVernie
Spruce Creek
13:43.02
0
5
5
Mercado, Wagner,
Karl, Liddle
Viera (Melbourne
14:08.10
0
4
6
Bartel, Palelis,
Shields, Thomas
Orange City Univ
14:30.05
0
3
7
Bourre, Cuthbert,
Marshall, Samuel
Fleming Island
14:47.66
0
2
8
Camacho, Camacho,
Quian, Tanner
The Master's Aca
15:54.19
0
1
9
Bedingfi, Gilmore,
Korman, Vargas-A
Atlantic Coast
16:07.28
0
Womens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jensen, Kaitlyn
11
Viera (Melbourne
35-06.00
(508.00m)
0
10
2
Clark, Erika
12
The Bolles Schoo
33-00.25
(508.00m)
0
8
3
Greene, Chloe
12
St Augustine
32-10.00
(508.00m)
0
6
4
Watson, Valesha
12
Fleming Island
32-01.75
(508.00m)
0
5
5
Bautista, Karina
11
The Bolles Schoo
31-05.00
(508.00m)
0
4
6
Boone, Ruth
11
Spruce Creek
30-01.50
(508.00m)
0
3
7
Bridgewater, Catherine
10
Ponte Vedra
28-09.75
(508.00m)
0
2
8
Oliver, Ashley
11
Atlantic Coast
28-05.00
(508.00m)
0
1
10
Shinault, Nina
12
Orange City Univ
28-01.00
(508.00m)
0
11
Wildes, Taylor
11
Bartram Trail
28-01.00
(508.00m)
0
9
Paul, Kaitlyn
12
Fleming Island
28-01.00
(508.00m)
0
12
Jackson, Paulaisha
10
Orange City Univ
28-00.50
(508.00m)
0
13
Hipp, Aryan
11
Spruce Creek
28-00.50
(508.00m)
0
14
Smith, Szodyra'a
11
Flagler Palm Coa
27-10.25
(508.00m)
0
15
Salmon, Chelsea
10
The Master's Aca
27-08.25
(508.00m)
0
16
Johnson, Faith
12
The Master's Aca
26-07.50
(508.00m)
0
17
Walker, Zoe
10
Atlantic Coast
26-00.00
(508.00m)
0
18
Hyatt, Grace
11
Flagler Palm Coa
25-10.00
(508.00m)
0
19
Joyner, Taea
11
Flagler Palm Coa
25-03.50
(508.00m)
0
20
Hall, Destinee
12
Atlantic Coast
25-01.50
(508.00m)
0
21
Spray, Molly
9
St Augustine
24-05.00
(508.00m)
0
22
Humphreys, Sarah
11
Bartram Trail
24-04.00
(508.00m)
0
23
Mooring, Diamond
12
Flagler Palm Coa
24-02.50
(508.00m)
0
24
Secor, Kylanimae
10
Atlantic Coast
24-01.50
(508.00m)
0
25
Boerboom, Mary
10
Orange City Univ
23-10.75
(508.00m)
0
26
Coles, Nizeah
12
Flagler Palm Coa
23-08.00
(508.00m)
0
27
Macbeth, Haley
10
The Master's Aca
22-07.00
(508.00m)
0
28
Whipple, Tynisha
10
Flagler Palm Coa
22-03.50
(508.00m)
0
29
Roberts, Kiyuana
12
DeLand
22-02.50
(508.00m)
0
30
Cacatian, Malia
12
Creekside
22-00.00
(508.00m)
0
31
Clarke, Samantha
10
Orange City Univ
21-10.00
(508.00m)
0
32
Sauer, Amberleigh
9
DeLand
21-09.00
(508.00m)
0
33
Grenadier, Emma
10
Ponte Vedra
21-08.00
(508.00m)
0
34
Jean-Baptiste, Bella
10
Flagler Palm Coa
21-07.00
(508.00m)
0
35
St. Pierre, Alexandra
10
Oak Hall
21-04.00
(508.00m)
0
36
Thomas, Kayla
12
Spruce Creek
21-01.50
(508.00m)
0
37
Phillips, Sarah
10
The Master's Aca
20-09.00
(508.00m)
0
38
Jones, Dea'jah
11
St Augustine
20-07.00
(508.00m)
0
39
Smith, Kaitlyn
12
Creekside
20-05.25
(508.00m)
0
40
Brown, Emily
11
Bartram Trail
19-08.25
(508.00m)
0
41
Shockley, Jadah
9
New Smyrna Beach
19-07.00
(508.00m)
0
42
Wahrenberger, Mckenzie
10
Spruce Creek
19-02.00
(508.00m)
0
43
Lucas, Morrigan
9
Oak Hall
19-01.00
(508.00m)
0
44
Aldana, Carissa
7
The Bolles Schoo
18-11.00
(508.00m)
0
45
McGrane, Elizabeth
11
The Bolles Schoo
16-10.00
(508.00m)
0
46
Colemen, Mackenzie
9
New Smyrna Beach
16-09.50
(508.00m)
0
47
Smith, Allison
11
Bartram Trail
15-01.50
(508.00m)
0
47
Sweitzer, Mary
-
Oak Hall
15-01.50
(508.00m)
0
49
Serrahn, Allison
11
Ponte Vedra
13-08.00
(508.00m)
0
Womens Discus Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jensen, Kaitlyn
11
Viera (Melbourne
113-08.50
(508.00m)
0
10
2
Clark, Erika
12
The Bolles Schoo
100-00
(508.00m)
0
8
3
Watson, Valesha
12
Fleming Island
96-02.50
(508.00m)
0
6
4
Boone, Ruth
11
Spruce Creek
91-05.50
(508.00m)
0
5
5
Paul, Kaitlyn
12
Fleming Island
88-02.50
(508.00m)
0
4
6
Hyatt, Grace
11
Flagler Palm Coa
83-08
(508.00m)
0
3
7
Sauer, Amberleigh
9
DeLand
81-07
(508.00m)
0
2
8
Shockley, Jadah
9
New Smyrna Beach
81-05.50
(508.00m)
0
1
9
Rollins, Ayanna
10
Oak Hall
77-09
(508.00m)
0
10
Oliver, Ashley
11
Atlantic Coast
76-00.50
(508.00m)
0
11
Roberts, Lauryn
11
Atlantic Coast
75-00
(508.00m)
0
12
Bridgewater, Catherine
10
Ponte Vedra
73-02
(508.00m)
0
13
Boerboom, Sarah
12
Orange City Univ
72-02
(508.00m)
0
14
Cacatian, Malia
12
Creekside
71-09.50
(508.00m)
0
15
Whipple, Tynisha
10
Flagler Palm Coa
71-08.50
(508.00m)
0
16
Thomas, Kayla
12
Spruce Creek
70-08
(508.00m)
0
17
Smith, Szodyra'a
11
Flagler Palm Coa
70-00
(508.00m)
0
18
Spray, Molly
9
St Augustine
67-04
(508.00m)
0
19
Jean-Baptiste, Bella
10
Flagler Palm Coa
65-05
(508.00m)
0
20
Wildes, Taylor
11
Bartram Trail
65-02
(508.00m)
0
21
McGrane, Elizabeth
11
The Bolles Schoo
64-10
(508.00m)
0
22
Salmon, Chelsea
10
The Master's Aca
64-06.50
(508.00m)
0
23
Thomson, Alexis
10
Orange City Univ
63-07
(508.00m)
0
24
Johnson, Faith
12
The Master's Aca
63-06
(508.00m)
0
25
Phillips, Sarah
10
The Master's Aca
60-07
(508.00m)
0
26
Jackson, Paulaisha
10
Orange City Univ
57-09.50
(508.00m)
0
27
Greene, Chloe
12
St Augustine
57-08
(508.00m)
0
28
Humphreys, Sarah
11
Bartram Trail
57-04.50
(508.00m)
0
29
Summers, Savanna
10
Spruce Creek
56-05.50
(508.00m)
0
30
Peludat, Emily
10
Spruce Creek
55-00
(508.00m)
0
31
Peterson, Tamara
10
DeLand
54-03
(508.00m)
0
32
Brown, Emily
11
Bartram Trail
53-10
(508.00m)
0
33
Smith, Kaitlyn
12
Creekside
53-03
(508.00m)
0
34
St. Pierre, Alexandra
10
Oak Hall
52-07
(508.00m)
0
35
Smith, Allison
11
Bartram Trail
51-06
(508.00m)
0
36
Clarke, Samantha
10
Orange City Univ
51-00
(508.00m)
0
37
Gonzalez, Athena
9
Flagler Palm Coa
49-07
(508.00m)
0
38
Colemen, Mackenzie
9
New Smyrna Beach
47-09.50
(508.00m)
0
39
Macbeth, Haley
10
The Master's Aca
47-05.50
(508.00m)
0
40
Serrahn, Allison
11
Ponte Vedra
46-06.50
(508.00m)
0
41
Grenadier, Emma
10
Ponte Vedra
44-07.50
(508.00m)
0
42
Lucas, Morrigan
9
Oak Hall
40-06
(508.00m)
0
Womens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Walls, Anna
11
Flagler Palm Coa
5-00.00
(508.00m)
0
10
2
Wesley, RaeAnne
10
Atlantic Coast
5-00.00
(508.00m)
0
8
3
Gilday, Jaclyn
9
Spruce Creek
4-10.00
(508.00m)
0
6
4
Thorpe, Abby
10
Creekside
4-10.00
(508.00m)
0
5
5
Holland, Corliss
9
Atlantic Coast
4-10.00
(508.00m)
0
4
6
Fasanelli, Gabriela
10
Ponte Vedra
4-08.00
(508.00m)
0
3
7
Kokai, Madison
10
Spruce Creek
4-08.00
(508.00m)
0
2
10
Cheranfant, Sherae
12
DeLand
4-06.00
(508.00m)
0
8
Gardner, Shanika
12
Flagler Palm Coa
4-06.00
(508.00m)
0
1
9
Lewis, Kayonna
12
Fleming Island
4-06.00
(508.00m)
0
11
Porter-Wellington, Laila
10
Viera (Melbourne
4-04.00
(508.00m)
0
12
Kellogg, Rachel
12
The Master's Aca
4-04.00
(508.00m)
0
13
Carr, Maia
12
DeLand
4-04.00
(508.00m)
0
14
Paolini, Alexis
11
Fleming Island
4-02.00
(508.00m)
0
14
LaBarbera, Gianna
-
Flagler Palm Coa
4-02.00
(508.00m)
0
16
Burton, Sophiee
9
St Augustine
4-02.00
(508.00m)
0
17
Sbordone, Daniella
9
Flagler Palm Coa
4-02.00
(508.00m)
0
--
Gregory, Emily
11
Spruce Creek
NH
(--)
0
--
Smith, Sara
11
Viera (Melbourne
NH
(--)
0
--
Holland, Allison
11
Creekside
NH
(--)
0
Womens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Roberts, Laine
8
The Bolles Schoo
9-06.00
(508.00m)
0
10
2
Thigpen, Kalee
10
Spruce Creek
9-00.00
(508.00m)
0
8
3
Rokcer, Chase
10
Creekside
8-00.00
(508.00m)
0
5.5
3
Provenzano, Amanda
11
Flagler Palm Coa
8-00.00
(508.00m)
0
5.5
5
Christensen, Federina
12
Spruce Creek
8-00.00
(508.00m)
0
4
6
Creed, Alice
8
The Bolles Schoo
7-06.00
(508.00m)
0
3
7
Frisbee, Alexa
11
Creekside
7-06.00
(508.00m)
0
1.5
7
Andrews, Olivia
12
Spruce Creek
7-06.00
(508.00m)
0
1.5
9
Share, Lisa
10
Spruce Creek
7-06.00
(508.00m)
0
10
Samani, Carolina
9
Atlantic Coast
7-00.00
(508.00m)
0
11
Meoli, Gianna
10
Spruce Creek
7-00.00
(508.00m)
0
12
Thornell, Brooke
11
Creekside
7-00.00
(508.00m)
0
12
Miller, Troy
12
Atlantic Coast
7-00.00
(508.00m)
0
14
Weaver, Samantha
11
Bartram Trail
6-06.00
(508.00m)
0
14
Gonzalez, Simone
10
Flagler Palm Coa
6-06.00
(508.00m)
0
16
Clary, Kayla
11
Creekside
6-06.00
(508.00m)
0
17
Colon, Silvia
9
Atlantic Coast
6-00.00
(508.00m)
0
18
Bennett, Emma
10
Ponte Vedra
6-00.00
(508.00m)
0
--
Carr, Maia
12
DeLand
NH
(--)
0
--
Szydlowska, Marta
-
Flagler Palm Coa
NH
(--)
0
Womens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Washington, Briana
11
Creekside
17-01.50
(508.00m)
nwi
0
10
2
Porter-Wellington, Laila
10
Viera (Melbourne
16-04.00
(508.00m)
nwi
0
8
3
Arnold, Samantha
11
Nease
15-03.50
(508.00m)
nwi
0
6
4
Whipple, Earnisha
12
Flagler Palm Coa
15-03.00
(508.00m)
nwi
0
5
5
Mcgurie, Olivia
11
Atlantic Coast
15-02.50
(508.00m)
nwi
0
4
6
Thorpe, Abby
10
Creekside
15-00.00
(508.00m)
nwi
0
3
7
Boone, Ruth
11
Spruce Creek
14-11.50
(508.00m)
nwi
0
2
8
Mudrick, Morgan
-
Ponte Vedra
14-08.50
(508.00m)
nwi
0
1
9
Williamson, Summer
12
Fleming Island
14-07.25
(508.00m)
nwi
0
10
Cheranfant, Sherae
12
DeLand
14-03.75
(508.00m)
nwi
0
11
Gardner, Ranika
12
Flagler Palm Coa
14-02.75
(508.00m)
nwi
0
12
Bennett, Emma
10
Ponte Vedra
14-02.00
(508.00m)
nwi
0
13
Colon, Silvia
9
Atlantic Coast
14-00.75
(508.00m)
nwi
0
14
Baker, Aurian
11
Spruce Creek
14-00.50
(508.00m)
nwi
0
15
Miller, Troy
12
Atlantic Coast
13-09.75
(508.00m)
nwi
0
16
Salmon, Chelsea
10
The Master's Aca
13-09.50
(508.00m)
nwi
0
17
Green, Skye
11
Flagler Palm Coa
13-08.25
(508.00m)
nwi
0
18
Paolini, Alexis
11
Fleming Island
13-07.25
(508.00m)
nwi
0
19
Cooper, Katie
12
Creekside
13-06.25
(508.00m)
nwi
0
20
Gorak, Sydney
11
Ponte Vedra
13-03.50
(508.00m)
nwi
0
21
Dash, Courtney
12
Spruce Creek
13-01.25
(508.00m)
nwi
0
22
Donnan, Dema
12
Oak Hall
13-00.00
(508.00m)
nwi
0
23
Verdell, Timara
-
St Augustine
12-10.75
(508.00m)
nwi
0
24
Simonson, Makenzie
11
Nease
12-09.75
(508.00m)
nwi
0
24
Wilkerson, Mileah
10
St Augustine
12-09.75
(508.00m)
nwi
0
26
Parker, Shakira
12
Flagler Palm Coa
12-09.25
(508.00m)
nwi
0
27
Oxendine, Anaya
11
St Augustine
11-11.25
(508.00m)
nwi
0
28
Boswell, Lauren
9
The Bolles Schoo
11-04.50
(508.00m)
nwi
0
--
Louis, Krishna
11
Flagler Palm Coa
FOUL
(--)
nwi
0
--
Lewis, Kayonna
12
Fleming Island
FOUL
(--)
nwi
0
Womens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Evans, Nadiria
11
Oak Hall
35-03.25
(508.00m)
nwi
0
10
2
Mcgurie, Olivia
11
Atlantic Coast
33-04.50
(508.00m)
nwi
0
8
3
Lewis, Kayonna
12
Fleming Island
32-02.50
(508.00m)
nwi
0
6
4
Obike, Nekeima
11
Atlantic Coast
32-02.00
(508.00m)
nwi
0
5
5
DiVerniero, Jordan
10
Spruce Creek
31-11.50
(508.00m)
nwi
0
4
6
Kasprzak, Amanda
12
Creekside
31-07.00
(508.00m)
nwi
0
3
7
Wesley, RaeAnne
10
Atlantic Coast
31-01.75
(508.00m)
nwi
0
2
8
Arnold, Samantha
11
Nease
31-01.75
(508.00m)
nwi
0
1
9
Boswell, Lauren
9
The Bolles Schoo
29-11.50
(508.00m)
nwi
0
10
Whipple, Earnisha
12
Flagler Palm Coa
29-10.00
(508.00m)
nwi
0
11
Mudrick, Morgan
-
Ponte Vedra
29-05.50
(508.00m)
nwi
0
12
Oxendine, Anaya
11
St Augustine
28-07.50
(508.00m)
nwi
0
13
Kellogg, Rachel
12
The Master's Aca
28-00.50
(508.00m)
nwi
0
14
Baker, Aurian
11
Spruce Creek
27-11.50
(508.00m)
nwi
0
15
Salmon, Chelsea
10
The Master's Aca
27-11.00
(508.00m)
nwi
0
16
Donnan, Dema
12
Oak Hall
27-09.50
(508.00m)
nwi
0
17
Paolini, Alexis
11
Fleming Island
27-07.50
(508.00m)
nwi
0
18
Gorak, Sydney
11
Ponte Vedra
27-01.00
(508.00m)
nwi
0
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Varsity - Men
1
Flagler Palm Coast
(106)
2
Creekside
(104.5)
3
Viera (Melbourne)
(96)
4
Mainland
(52.5)
5
Bartram Trail
(49)
6
Spruce Creek
(47)
7
The Bolles School
(44)
8
Orange City University
(38)
9
Fleming Island
(37)
10
Atlantic Coast
(36)
11
DeLand
(12)
11
New Smyrna Beach Sr
(12)
13
Oak Hall
(8)
14
The Master's Academy
(6)
15
St Augustine
(3)
16
Ponte Vedra
(2)
Varsity - Women
1
Creekside
(107)
2
Spruce Creek
(82.5)
3
Atlantic Coast
(82)
4
The Bolles School
(64)
5
Oak Hall
(60)
6
Fleming Island
(45)
7
Flagler Palm Coast
(44.5)
8
Ponte Vedra
(43)
9
Viera (Melbourne)
(35)
10
Orange City University
(20)
11
St Augustine
(19)
12
Nease
(16)
13
Bartram Trail
(14)
14
Mainland
(11)
15
The Master's Academy
(8)
16
New Smyrna Beach Sr
(7)
17
DeLand
(2)
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
3420 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
East Coast Classic
,
DyeStatFL.com
,
DrBob
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for East Coast Classic
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2017
112
2016
1
117
3
2015
1
121
1
2014
1
87
3
45
2013
1
1
2012
1
1
2010
1
1
Show 4 more
Hashtags
#dyestatfl
#trackxc
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!